AKP yolunu yapmaya başladı: ‘Erken seçim kararı çıkarsa Erdoğan üçüncü kez aday olabilir’

Erdoğan'ın "Son seçimim" sözleriyle ilgili açıklama yapan AKP'li vekil Bekir Bozdağ, genel seçimlerin erkene alınması halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden aday olabileceğini söyledi.

KRONOS 10 Mart 2024 GÜNDEM

TBMM Başkan vekili, AKP Şanlıurfa milletvekili Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “31 Mart yasanın verdiği yetkiyle son seçimim” sözleriyle ilgili açıklama yaptı. Bekir Bozdağ, genel seçimlerin erkene alınması halinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden aday olabileceğine işaret etti.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bekir Bozdağ, “Bu seçim, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi son seçimidir. Zira Anayasa’ya göre, Cumhurbaşkanının görev süresi beş yıldır. Bir kimse en fazla iki defa Cumhurbaşkanı seçilebilir” hatırlatmasını yaptı.

Bozdağ devamında şunları söyledi:

“Ancak yine Anayasa’ya göre, ‘Cumhurbaşkanının ikinci döneminde Meclis tarafından seçimlerin yenilenmesine karar verilmesi halinde, Cumhurbaşkanı bir defa daha aday olabilir.'(Anayasa,116/3) Anayasa’nın bu hükmüne göre TBMM tarafından seçimlerin yenilenmesine karar verilmesi halinde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın üçüncü defa Cumhurbaşkanı Adayı olması anayasal hakkıdır. Yarınlar ne getirir, bilinmez. Belki de vakti gelince TBMM seçimlerin yenilenmesi kararı alarak, Cumhurbaşkanımıza yeniden adaylık yolunu açabilir. Yarın ola, hayr ola. Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler…”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com