AKP’den sokak hayvanlarıyla ilgili yasa tasarısıyla ilgili yeni açıklama

Sokak hayvanlarının uyutulmasını öngören yeni yasa teklifiyle ilgili AKP'den yeni bir açıklama geldi. Meclis kapanmadan gündeme alınacağı belirtildi.

KRONOS 23 Mayıs 2024 GÜNDEM

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sokak hayvanlarına ilişkin yeni bir düzenleme talimatının ardından, uyutmayı öngören kanun teklifi kamuoyunda tartışma yarattı. Kanun teklifinin meclisteki sürecini AKP Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu yürütecek.

“Sokak hayvanlarının binlerce mağduru var, mutlaka adım atacağız” diyen Yenişehiroğlu, teklifin Meclis’in kapanmadan gündeme geleceğini söyledi.

Henüz İngiltere modelinin kesinleşmediğini ifade eden Yenişehirlioğlu, böyle bir modelin henüz uygulanıp uygulanamayacağının tartışılacağını söyledi. Yenişehirlioğlu, kanun teklifine ilişkin başka ülkelerdeki modellere de baktıklarını, bu ülkeler arasında İngiltere, Hollanda ve Hindistan gibi ülkeler olduğunu, bu ülkelerdeki modellerin ele alındığını ifade etti.

“SOKAK HAYVANLARININ BİNLERCE MAĞDURU VAR”

Bahadir Yenişehirlioğlu, “Saldırgan sokak hayvanlarının binlerce mağduru var. Siyaset, halkın taleplerini karşılamakla yükümlü. Bu konuda mutlaka adım atacağız. Bakanlıklar çok detaylı bir çalışma yürütüyor. Dört bakanlık var. Tarım, içişleri, sağlık ve çevre şehircilik iklim değişikliği bakanlıkları bu konuda çalışmalar yürütüyor. Muhalefet desteği alınacak. 10-15 gün içinde çalışmaların sona ermesini bekliyoruz. Bu çalışmalar veri haline gelecek ve raporlaştırılarak sonra komisyona, sonrasında da Genel Kurul’a gelecek. Meclis kapanmadan da teklifin gelmesini bekliyoruz” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com