AKP’li belediye başkanı 17 milyon liralık ihaleyi kuzenine verdi

AKP’li Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin’in kurduğu firmaya 21 milyonluk ihale vermekle gündeme gelen Artuklu Belediyesi’nin Şahin’in kuzenine de 17 milyon liralık ihale verdiği ortaya çıktı.

KRONOS 10 Eylül 2021 GÜNDEM

Mardin’in Midyat ilçesinin Belediye Başkanı Veysi Şahin’in kurduğu firmaya verilen 21 milyon 80 bin TL değerinde ihale vermekle gündeme gelen AKP yönetimindeki Artuklu Belediyesi’nin, Şahin’in kuzeninin sahip olduğu firmaya da 17 milyon 92 bin TL’lik ihale verildiği ortaya çıktı.

2019 yılı ağustos ayında Artuklu Belediyesi tarafından “Artuklu ilçesi 2 kat sathi kaplama” ismi altında gerçekleştirdiği ihale 17 milyon 92 bin TL karşılığında Uğur İnşaat, Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne verildi.

Kamu İhale Kanunu’nun (KİK) olağanüstü şartlarda kullanılan 21/c maddesi kapsamında “Savunma ve güvenlikle ilgili özel durumların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması” iddiasıyla ihale “pazarlık” usulü yapıldı.

FİRMA, BELEDİYE BAŞKANI VEYSİ ŞAHİN’İN KUZENİNE AİT

İhalenin verildiği firma olan Uğur İnşaat, Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin, Belediye Başkanı Veysi Şahin’in amcasının oğlu olan Erol Şahin’e ait olduğu öğrenildi.


 

Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına göre 2011’de kurulan firmanın hissedarları arasında Ahmet Haşimi ile birlikte Veysi Şahin’in kuzenleri olan Erol Şahin, Metin Şahin ve Mesut Şahin görülüyor.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; 2015 yılında Metin ve Mesut Şahin hisselerini Erol Şahin’e devrederken, 23 Ağustos 2017 yılına gelindiğinde ise Ahmet Haşimi de hisselerini Veysi Kavak isimli iş insanına devrediyor.

Ancak aynı gün Veysi Kavak da tüm hisselerini Erol Şahin’e devrederken, kuzen Erol Şahin firmanın tek hissedarı oluyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com