Yer Gaziantep: AKP’li Belediye’den AKP’li yöneteciye 15 milyonluk ihale

AKP'li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin 15 milyon liralık zeytin alımı ihalesini eski AKP yöneticisi ve ATO Başkan Yardımcısı Mehmet Haştaş'a verdiği ortaya çıktı.

KRONOS 11 Mart 2024 GÜNDEM

AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, dağıtımı yapılacak olan ramazan kolileri için 15 milyon liralık zeytin alımı ihalesi yaptı. İhaleyi Adana Ticaret Odası (ATO) Başkan Yardımcısı ve eski AKP Adana İl Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Haştaş’ın şirketi Haştaş Gıda aldı.

‘PAZARLIK USULÜ’ OLAĞANÜSTÜ DURUMLARDA YAPILABİLİYOR 

T24’ten Cengiz Anıl Bölükbaş‘ın haberine göre AKP’li Fatma Şahin’in başkanı olduğu Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, zeytin alımı ihalesini Kamu İhale Yasası’nın afet gibi önceden öngörülemeyen olağanüstü durumlar için öngördüğü ‘pazarlık usulü’ ile gerçekleşti.


İHALEYİ ESKİ AKP YÖNETİCİSİ ALDI

Yaklaşık maliyetin 19 milyon 599 bin 600 lira olarak belirlendiği ihaleyi Haştaş Gıda aldı. Şirketin sahibi Mehmet Haştaş’ın Adana Ticaret Odası Başkan Yardımcısı olduğu ve 2014 yılında AKP Adana İl Başkanı seçilen Fikret Yeni’nin listesinden il yönetimine girdiği öğrenildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Mehmet Haştaş arasında 5 Mart 2024’te 14 milyon 986 bin 800 TL’lik sözleşme imzalandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com