AKP’li Bülent Turan: Kızılay keşke afet gününde çadır satmasaydı

AKP'li Bülent Turan, Meclis'te Kızılay'ın çadır satmasına yönelik gelen tepkilere yanıt verdi: "Net olarak söylüyorum, keşke afet sırasında böyle bir ağır ve acılı günde hiçbir satış yapmasaydı, yapılmasaydı."

KRONOS 02 Mart 2023 GÜNDEM

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan.

Meclis’te Kızılay’a yönelik gelen eleştirilere yanıt veren AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan “Net olarak söylüyorum, keşke afet sırasında böyle bir ağır ve acılı günde hiçbir satış yapmasaydı, yapılmasaydı” dedi.

TBMM’de, Kahramanmaraş merkezli 11 ili vuran deprem gündeme geldi. CHP, İYİ Parti ve HDP milletvekilleri Kızılay’a eleştirilerini yöneltti. Eleştirilere karşılık AKP’li Bülent Turan, “Kızılay bir devlet kurumu değil” ifadesini kullandı. Daha sonra Turan, “Keşke afet gününde çadır satmasaydı” diye de ekledi.

‘SATMASA NEDEN SATMIYOR DENECEK’

Turan, şunları söyledi:

“Kızılay, bizim; tartışalım, eleştirelim fakat 154 yıldan beri bizim kurumumuz, en zor zamanda bu milletin yanında yer almış, özel kurumumuz. En zor zamanda milletin yanında yer almış özel bir kurumumuz, 1913’te kamu yararı kararı verilmiş. Şu an eleştirdiğiniz çadır şirketi, 1954 yılında kurulmuş bugünün konuları değil. Satsa neden satıyor, satmasa neden satmıyor denecek.

Derdiniz başka, sizin kastınız, işiniz üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Ancak net olarak söylüyorum, keşke afet sırasında böyle bir ağır ve acılı günde hiçbir satış yapmasaydı yapılmasaydı. Daha nasıl söyleyebilirim. Satarsan ne olur, işte bugün olduğu gibi, 4 milyon kişiye 3 öğün yemek veriyorsun bu konuşulmaz, satarsan ne olur 400 bin kişiye çadır vermişsin bu konuşulmaz, böyle Meclis’i ve kamuoyunu yoran gündeme vesile olursunuz.”


 

‘SATMASAYDI, NE DEMEM LAZIM?’

Turan, muhalefetin, “Kızılay çadırı satmadan deprem bölgesine götürseydi” eleştirilerine karşılık ise, “Diyorum ki: Satmasaydı. Ne demem lazım? Niye dinlemiyorsunuz? Öyle bir önyargınız var ki ne dediğimin de kıymeti yok sizin için. Bir daha mı söyleyeyim?” dedi.

Turan, daha sonra Kızılay’ı savunmadığını söyleyerek “Savunmuyorum, ayıp sizin yaptığınız ya, daha ne diyeyim; ben iktidar partisi vekiliyim ya. Ama ne diyorum duymuyor musunuz ya?” diye konuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com