AKP’li eski vekil: Bürokratların maaşlarının bir kısmı Erdoğan ailesine gidiyor

Yeniçağ yazarı Uğuroğlu: 4-5 yerden maaş, huzur hakkı, kâr payı gibi gelir elde eden AKP'nin bürokratları gelirlerinin belirli miktarını bazı vakıflara bağışlıyorlar.. Erdoğan ailesinin Türken Vakfı New York'ta süper lüks yurt inşa ediyor. Bağışlar olmasa nasıl yapılabilir?'

KRONOS 27 Nisan 2021 GÜNDEM

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, AKP’li bürokratlara ödenen ‘ballı maaş’, huzur hakkı, kar payı gibi gelirlerinin bir kısmının Erdoğan ailesine ait vakıflara bağışlandığını iddia etti.
Uğuroğlu, 25. dönem AKP milletvekili olan bir kaynağının “4-5 yerden maaş, huzur hakkı, kâr payı gibi gelir elde eden AKP’nin bürokratları gelirlerinin belirli miktarını bazı vakıflara bağışlıyorlar.Genellikle göreve atayanlar belirliyorlar ki tabii onlara da parti üst yönetiminden liste veriliyor…” dediğini aktardı.
Orhan Uğuroğlu AKP’nin kriptoları’ başlıklı yazısında şu iddialara yer verdi:
Birçok yerden maaş alan bürokratların durumunu 25. dönem AKP milletvekili ile konuştum. AKP milletvekilinin çok önemli iddiaları var.
Soru: Bazı bürokratlar milletvekillerinden çok maaş alıyor. Bu durum AKP milletvekillerini rahatsız etmiyor mu?
– Dedi ki; “4-5 yerden maaş, huzur hakkı, kâr payı gibi gelir elde eden AKP’nin bürokratları gelirlerinin belirli miktarını bazı vakıflara bağışlıyorlar.”
Soru: Bu vakıfları kim ya da kimler belirliyor?
– Dedi ki; “Genellikle göreve atayanlar belirliyorlar ki tabii onlara da parti üst yönetiminden liste veriliyor…”
Soru: Hangi vakıflar bunlar? Hangi amaçla bu bağışları yapılıyor? Örneğin Erdoğan ailesinin vakıfları da var mı?
– Dedi ki; “Cemaat ve tarikatlarınkiler de dahil birçok vakıf var, göstermelik amaç yoksul aile çocuklarına yurt yapmak ve onlara burs vermek. Erdoğan ailesinin Türken Vakfı New York’ta dünyanın en pahalı yeri olan Manhattan’da süper lüks yurt inşa ediyor. Bağışlar olmasa nasıl yapılabilir?”
Bu iddiaları 4 ayrı AKP eski milletvekiline de sordum ki onlar da benzer görüşleri ifade ettiler..
Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com