AKP’li Hamza Dağ: Altılı masanın yönetim modeli ‘sivil darbe’

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Ahmet Davutoğlu'nun altılı masanın yönetim modeliyle ilgili sözleri üzerine 'darbe' iddiasında bulundu. Dağ, "Milletin seçmediği kişilerin seçilmiş bir cumhurbaşkanını etkisiz kılması bir darbedir" dedi.

KRONOS 07 Ocak 2023 GÜNDEM

AKP’li Hamza Dağ, Davutoğlu’nun ‘altılı masanın cumhurbaşkanı adayıyla birlikte genel başkanların da imza yetkisine sahip olacağı‘ şeklindeki sözlerini “sivil darbe” olarak niteledi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, katıldığı bir programda altılı masanın yönetim modeline ilişkin, “Cumhurbaşkanı içeriden veya dışarıdan olsun Genel başkanlar doğrudan karar süreçleri içerisinde imza yetkisine sahip olarak bulunacaklar. Cumhurbaşkanı kadar her stratejik kararda imza yetkisine sahip olacak” demişti.

Davutoğlu’nun bu sözleri üzerine AKP yönetiminden altılı masadan “darbe” ithamı geldi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “Milletin seçmediği kişilerin seçilmiş bir cumhurbaşkanını etkisiz kılması bir darbedir” ifadesini kullandı.

‘SİVİL DARBE HAZIRLIĞININ İTİRAFI’ 

“Belli ki altılı masanın genel başkanları demokrasiden muaf bir oligarşik yapı hayal ediyor” ifadesini kullanan Dağ, “Yüzde 50+1 ile seçilmiş Cumhurbaşkanı’mızın meşruiyetini sorgulayanlar, Türkiye’yi yüzde 0,1’in iki dudağı arasına mahkum etmek istiyor” değerlendirmesinde bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Dağ, “Bu açıklama aynı zamanda anayasanın ihlal edileceğinin ve bir ‘sivil darbe hazırlığının’ itirafıdır. Milletin seçmediği kişilerin seçilmiş bir cumhurbaşkanını etkisiz kılması bir darbedir” ifadelerini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com