AKP’li Hamza Dağ, sanatçıları hedef aldı: Milli değerlere düşman güruh

AKP'li Hamza Dağ, kamuoyuyla ülkenin gidişatına dair endişelerini paylaşan Sanatçılar Girişim grubunu hedef altı. Sanatçıları arkaik ve çağı anlamamakla suçlayan Dağ, "Yüzeysel ezberlerin dışına çıkamayan Erdoğan ve İslam karşıtlığını çağdaş olmak sanan müstemlekelerden müteşekkildir. İtibar etmeyiniz" dedi.

KRONOS 07 Ağustos 2021 GÜNDEM

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, ülkenin gidişatına yönelik endişelerini bildiri ile kamuoyuyla paylaşan Sanatçılar Girişimi’ni hedef alarak, “Ülkemizde milli ve manevi değerlere düşman sözde sanatçı bir gürûh var” dedi.

AKP’li Hamza Dağ, “Ülkemiz için kaygılıyız” başlığıyla bir bildiri kaleme alan Sanatçılar Girişimi’ni hedef gösterdi. Bildiride ülke gündemine dair endişelerini dile getiren sanatçılar, “Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak için, cesaretle, kararlılıkla, bütün bir ulusça el ele, omuz omuza olmamız yaşamsal görevimizdir” ifadesini kullandı.

Sanatçıları hedef alan Dağ, ”Ülkemizde milli ve manevi değerlere düşman sözde sanatçı bir gürûh var. Bu arkaik, ırkçı zihniyet bırakın içinde bulunduğumuz çağı anlamayı, yüzeysel ezberlerin dışına çıkamayan Erdoğan ve İslam karşıtlığını çağdaş olmak sanan müstemlekelerden müteşekkildir. İtibar etmeyiniz” dedi.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

‘Help Turkey’ paylaşımında bulunan sanatçılar iktidarın kontrolündeki yandaş Yeni Asır gazetesi tarafından hedef gösterilmişti. Yeni Asır’ın bu haberine çok sayıda sanatçı, yazar ve gazeteci tepki gösterdi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com