AKP’li Kavuncu: ‘Ezanlarımızı susturamayacaksınız’

AKP Milletvekili Erol Kavuncu, Türkiye'de 24 yıl boyunca Kuran okumanın ve Allah demenin yasak olduğu bir dönem olduğunu söyledi. Kavuncu CHP'yi kastederek, "Bayrağımızı indiremeyeceksiniz. Ezanlarımızı susturamayacaksınız." dedi.

KRONOS 05 Ocak 2022 GÜNDEM

AKP Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, CHP’yi kastederek yaptığı konuşmasında ilginç ifadeler kullandı. Kavuncu “Sizin yüzünüzden bu ülkede 24 yıl boyunca Kur’an okumak, Allah demek yasaklandı. Bu ülkede sizin iktidarınızda 1930-1950 yılları arasında 20 yıl boyunca imam, din görevlisi yetiştirilmedi. ” dedi.

DEĞİŞTİK İMAJI VERMEYİN

Erol Kavuncu, mecliste düzenlediği basın toplantısında, “Müslüman bir ülkede 4-6 yaş arasındaki çocuklara Kur’an öğretmeyi, ortaçağ zihniyeti olarak gören CHP, ne kadar maske takarsa taksın, fabrika ayarlarını değiştirmediği sürece böyle fecaatler işlemeye devam edecektir. Boşuna takiye yapıp millete değiştik imajı vermeyin. Sizin siyasi emellerinize ulaşınca aziz milletimizi bir akrep gibi sırtından sokacağınızı herkes bilmektedir,” dedi.

T24’ü aktardığına göre Kavuncu daha sonra “Sizin yüzünüzden bu ülkede 24 yıl boyunca Kur’an okumak, Allah demek yasaklandı. Bu ülkede sizin iktidarınızda 1930-1950 yılları arasında 20 yıl boyunca imam, din görevlisi yetiştirilmedi.” dedi.

“18 yıl boyunca İslam’ın şiarı Ezan-ı Muhammedi’nin okunması yasaklandı, ezan okuyanlar ya hapse atıldı ya da ağır para cezalarına çarptırıldı. 1944 yılında çıkardığınız bir kanunla en küçük, en basit namaz hocası kitapçığının bile basımını, okunması yasaklandınız.” diyen Kavuncu, “Sizin iktidarınızda 1938-1950 yılları arasında ecdat yadigarı 971 vakıf eseri, 3337 cami, mescit satıldı, tarumar edildi” şeklinde konuştu.


 

“EZANLARIMIZI SUSTURAMAYACAKSINIZ”

Kavuncu, ortaçağın batıya özgü bir olgu olduğunu söyleyerek, “Milli ve manevi değerlerimizi, Anadolu topraklarından silmeye çalışan tek parti CHP zihniyetindekilere bir kez daha seslenmek istiyorum! Ne bu gün, ne de yarın, asla başaramayacaksınız. Milletimizi bölemeyeceksiniz. Vatanımızı parçalayamayacaksınız. Bayrağımızı indiremeyeceksiniz. Ezanlarımızı susturamayacaksınız.” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com