AKP’li Metin Külünk’ten ‘Mehmet Büyükekşi’ iddiası: Erdoğan da rahatsız

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin adı tartışma gündeminden düşmüyor. Bu halkaya en son AKP'li Metin Külünk katıldı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Büyükekşi yönetiminden rahatsız olduğunu öne sürdü.

KRONOS 30 Mayıs 2024 GÜNDEM

Kaynak: Süperhaber

Adalet ve Kalkınma Partisi çatısında 2011-2018 yılları arasında milletvekilliği yapan Metin Külünk, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi hakkında çok konuşulacak iddialarda bulundu.

Sansürsüz Futbol kanalına konuşan Külünk, Büyükekşi’nin Süper Kupa krizini yönetemediğini ve Riyad’da gerçekleştirilecek olan maçta Türkiye’ye küresel bir operasyon çekildiğini ifade etti.

Öte yandan Riyad krizinden sonra olaylı Trabzon-Fenerbahçe maçında yaşanan zafiyetin sorumluluğunun TFF’ye ait olduğuna dikkat çeken Külünk, bu iki krizde de faturanın Erdoğan’a kesildiğini söyledi.


Külünk, açıklamalarının devamında TFF Başkanı Büyükekşi’nin zaafiyetleri ile Erdoğan’a operasyon çekildiğini iddia etti ve Erdoğan’ın, Büyükekşi’nin yönetim biçiminden de rahatsız olduğunu ileri sürdü.

NE OLMUŞTU?
Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da Fenerbahçe ve Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa finali Suudi yetkililerin Atatürk görsellerine izin vermemesi nedeniyle oynanamamış Fenerbahçe Başkanı Ali Koç bu uygulamayı kabul etmeyeceklerini ifade ederek takımı sahaya sürmemişti.

TFF’nin organize etti Riyad’da Süper Kupa finali Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümüne denk gelmesi büyük tepki toplamıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com