AKP’li Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı görevinden istifa etti

AKP'li Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı sağlık sorunlarını gerekçe göstererek belediye başkanlığı görevinden istifa etti. Arı'nın kendinden önceki AKP'li belediye başkanının yolsuzluklarıyla ilgili soruşturmaya desteği verdiği için baskı gördüğü iddia edildi.

KRONOS 29 Ocak 2021 GÜNDEM

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Arı, sağlık sorunlarından dolayı istifa ettiğini belirterek, “Tek kuruş haram lokma yemediğini” belirtti.

Nevşehir Kültür Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyen AKP’li Rasim Arı, alnı açık bir şekilde belediye başkanlığında istifa ettiğini belirterek, “Sağlık sorunlarımdan dolayı böyle bir karara varmış bulunuyorum. Tek kuruş boğazımdan aşağıya haram lokma inmişse rabbim o lokmayı boğazımda durdursun ve şu an canımı alsın. Biz görevimizi en iyi şekilde yaptık. Başımız dik, alnımız açıktır. Belediye başkanı arayan arkadaşlarımız sakın ola sağlık problemlerini başka mecralara çekip bizi karalamasınlar. Keşke, tedavimizi belediye başkanı olarak sürdürme imkanımız olsaydı. Çok sık hastaneye gidip gelmem gerekiyor. Davama ve partime sonuna kadar sadakatliyim” dedi.

SİLAHLI SALDIRI YAPILMIŞTI

Arı’nın bir süredir önceki dönem AK Partili belediye yönetimine ilişkin yolsuzlukları araştırdığı için baskı gördüğü iddia ediliyor. Nevşehir Belediye Başkanı AK Partili Rasim Arı’nın içinde bulunduğu makam aracına, 10 Aralık’ta akşam saatlerinde Aksaray merkez ilçeye bağlı Gençosman köyü yakınlarında kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce av tüfeği ile ateş edilmişti. Saçmalar araca isabet etmiş, Arı saldırıdan yara almadan kurtulmuştu.

Öte yandan Rasim Arı istifa etmeden İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alındığı da öne sürüldü.

Rasim Arı, 2002 yılında Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın danışmanlığı görevine getirildi. Sırasıyla Devlet Bakanı Güldal Akşit ve Nimet Çubukçu’nun danışmanlığını yapan Rasim Arı, 2019 yılında yapılan seçimlerde Nevşehir Belediye Başkanı olmuştu.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com