AKP’li Özlem Zengin’den LGBT çıkışı: Bu kuyunun içine düşmek istemiyorum

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, "LGBT’ye destek vermekle” eleştirildiğini söyleyerek, yaşananlara tepki gösterdi. "Doğru şekilde tartışmıyoruz. Bu kuyunun içine düşmek istemiyorum. Başka kuyuları konuşalım artık." dedi.

KRONOS 05 Mayıs 2023 GÜNDEM

AK Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul milletvekili adayı Özlem Zengin, 14 Mayıs seçimleri öncesinde partisinin kadın vekilleriyle birlikte kadın gazetecilerle buluştu.

İstanbul Sözleşmesi üzerinden “LBGT’ye destek vermekle” eleştirildiğini söyleyen Zengin, şöyle konuştu:

“KUYUYA ATIYORLAR”
“Böyle bahtsız sözleşme görmedim. Hep bir şeylerle imtihan olan sözleşme. Bu konuya girdiğiniz zaman sizi bir kuyuya atıyorlar. Müthiş bir saldırı. Herkes kendi mahallesinden konuya yaklaşıyor. Hangisini düzelteyim. Mesela nafaka kanunun hiçbir yerinde yazmıyor. Hepsine dava açıldı. Ama bütün siyasi partililerden mesaj yazanlar, kadın kolları başkanlarından telefon edenler oldu.”

AKP’li Özlem, buna karşın ‘parti tabanı tarafından eleştirildiği’ne yönelik ifadelere katılmadığını kaydetti.

“Benim için içerik meselesi bitmiştir” diyen Zengin, şöyle devam etti:

“BÜTÜN KABAHATİM DOĞRULARI SÖYLEMEK”
“Ben üslup ve usuldeyim. Bütün kabahatim doğruları söylemek. Olmayan bir konu üzerinden bir toplum nasıl böyle bölünür? Tek bir konu üzerinden siyaset yapılır. Doğru şekilde tartışmıyoruz. Benim oğlum var. Bu kuyunun içine düşmek istemiyorum. Başka kuyuları konuşalım artık.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com