AKP’li Tayyar: İmamoğlu’nun görevden alınması hiç hak etmediği paye olur

AKP'li Şamil Tayyar, İBB hakkında terör örgütleriyle 'iltisak' soruşturması başlatılması sürecine yönelik eleştirilerini "Lafım ortaya" diyerek sürdürdü. Tayyar " İmamoğlu’nun görevden alınması, hiç hak etmediği pâye olur. 20 yıllık emeklerimize, bu güzel ülkenin geleceğine yazık olur."dedi.

KRONOS 30 Aralık 2021 GÜNDEM

AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun görevden alınmasının hak etmediği bir paye olacağını belirterek, “20 yıllık emeklerimize, bu güzel ülkenin geleceğine yazık olur. Lafım, ortaya.” dedi.

Tayyar, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, İBB hakkında terör örgütleriyle ‘iltisak’ soruşturmasına başlatılmasına yönelik eleştirilerini sürdürdü. Daha önce “İmamoğlu ne zaman CHP’de kriz konusu olsa, ne zaman politik kredibilitesi zayıflasa ‘can suyu’ veriyoruz” diye Tayyar, “Tartışmalı seçimi yenileyerek egosunu şişirdiğimiz İmamoğlu 3 yılı boş geçirse de sarıp sarmalıyoruz. Bıraksak ilk seçimde düşecek, düşmesin diye tutuyoruz. Yazık!” ifadesini kullanmıştı.

Tayyar’ın bu ifadelerine parti içinden tepkiler gelmişti. Açıklamarı konusunda geri adım atmayan Tayyar, “İmamoğlu’nun görevden alınması, hiç hak etmediği pâye olur. 20 yıllık emeklerimize, bu güzel ülkenin geleceğine yazık olur. Lafım, ortaya. İsteyen istediği payı alır.” ifadesini kullandı.

‘SOKAKLARI DAR EDERİZ’

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Merkez Bankası başkanını ziyaret etmesi, TÜİK ve MEB önünde açıklama yapmasını eleştiren Tayyar,  “Sahiden suyu çıktı. Niyet ‘sivil itaatsizlik’ oluşturup sokakları hareketlendirmekse meşruiyet zeminini kaybedersiniz. Sandık dışı her çabanızın karşısında durur, sokakları dar ederiz.” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com