AKP’de Yerlikaya rahatsızlığı: Şov yapma, mafyayla mücadele et!

Kulislere göre AKP AR-GE Başkanı Mustafa Şen, Ali Yerlikaya'yı operasyon paylaşımları nedeniyle hedef aldı: "Bu durum, insanların zihninde Türkiye’nin bir mafya devletine dönüştüğü algısını oluşturuyor."

KRONOS 26 Mayıs 2024 GÜNDEM

Süleyman Soylu’dan sonra İçişleri Bakanlığı koltuğuna oturan Ali Yerlikaya’nın göreve geldiği günden bu yana suç örgütlerine yaptığı operasyonları sosyal medya hesabından duyurmasına AKP’li üst düzey isimden tepki geldi. Kulislere göre AKP AR-GE Başkanı Mustafa Şen, Yerlikaya’ya “Bu durum, insanların zihninde Türkiye’nin bir mafya devletine dönüştüğü algısını oluşturuyor” dedi. Bakan Ali Yerlikaya ise Mustafa Şen’e “Şov değil mücadale” yanıtını verdi.

Hürriyet’in haberine göre son yapılan operasyonlarla ilgili sunum yapan Bakan Yerlikaya’nın Doğu ve Güneydoğu toplantısında milletvekillerinden soru kabul etmemesi tepkilere neden oldu. Vekillerin bu konu hakkında Bakan Yerlikaya’ya şikâyetini iletmesi üzerine daha sonra gerçekleştirilen İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesi toplantısında vekillerin gündemle ilgili sorularını cevapladı.

‘DOZ AŞIMI VAR’ UYARISI

AKP AR-GE Başkanı Mustafa Şen, Yerlikaya’nın operasyon tweet’lerini gündeme getirdi. Şen, “Her gün operasyon tweet’lerinizle uyanıyoruz. Bu durum, insanların zihninde Türkiye’nin bir mafya devletine dönüştüğü algısını oluşturuyor. Bu işlerin iletişiminin yapılması güzel ama burada doz aşımı var. Sağlıkta ilaç kullanmamak ne kadar sakıncalıysa, fazla doz ilaç kullanmak da o kadar öldürücüdür” dedi.

‘ŞOV DEĞİL MÜCADELE’

Bunun üzerine Yerlikaya, şu yanıtı verdi:

“Bunları şov yapmak için değil mücadeleyi göstermek için yapıyoruz. Günün sonunda bir caydırıcılığa da sebep oluyor. Yurtdışından suç işlemeye gelen olursa hemen yakalanacağı korkusunu vermek istiyoruz.”

AKP Artvin Milletvekili ve eski Bakan Faruk Çelik’in de “Ben Doğu’yu çok iyi biliyorum. Köy köy gezdim. Sadece güvenlik operasyonlarıyla ilgili paylaşım yapmanız bölge insanında kini artırır. Bu doğru değil” dediği iddia edildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com