AKP’li vekile ‘Şenyaşar ailesinin katledilmesi terör olayı değildi’ sözleri için tehdit

AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, katıldığı yerel bir televizyon kanalında 2018 yılında AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın arabaları tarafından katledilen Şenyaşar ailesiyle ilgili sarf ettiği, “Suruç’ta yaşanan olaya terör olayı denildiğinde utandım” dediği için tehdit aldığını açıkladı.

KRONOS 13 Kasım 2021 GÜNDEM

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın katıldığı bir yerel televizyonda sarf ettiği sözler gündeme bomba gibi düştü. Fakıbaba, o programda AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız’ın ailesi tarafından katledilen Şenyaşar ailesi için sarf ettiği sözler nedeniyle tehdit edildiğini açıkladı. Fakıbaba ayrıca “doku uyuşmazlığı” nedeniyle geçtiğimiz aylarda AKP’den istifa ettiğini ancak “ikna edildiğini” de söyledi.

Son dönemde yaptığı paylaşımlar ve istifa haberleriyle ilgili sıkça gündeme gelen Eşref Fakıbaba,”Geçtiğimiz aylarda doku uyuşmazlığından dolayı AK Parti’den istifa ettim, ikna edildim” dedi.

‘YILDIZ VE ŞENYAŞAR AİLESİNİN OLAYINA TERÖR OLAYI DENİLDİĞİNDE UTANDIM’

Fakıbaba Suruç ilçesinde AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın akrabaları tarafından Şenyaşar ailesinin katledilmesine ilişkin dikkat ekici ifadeler kullandı. Fakıbaba, 250 gündür adalet arayışını sürdüren Emine Şenyaşar için ise “Anne annedir. Çok üzülüyorum. Yüreğim parçalanıyor. Allah sabır versin. Ateş ateşle söndürülmez. Keşke böyle bir şey yaşanmasaydı” dedi.

Suruç’ta yaşananların “terör olayı” olarak sunulduğunu kaydeden Fakıbaba, “Suruç’ta yaşanan olaya terör olayı denildiğinde utandım. O dönem genel merkezi aradım, Suruç’taki olay terör olayı değil dedim. Bu olay o zaman seçimi olumsuz etkiledi. Buradan her iki aileden vefat edenlere başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

‘BAZI İSOTÇULAR AK PARTİ’DEN İSTİFA ETMEMİ İSTİYOR’

Ahmet Eşref Fakıbaba partisinde istifa ettiği süreci ve sonra ikna edilip tekrar partisiyle yoluna devam ettiğini söyleyerek, “Urfa’nın gerçekten sahibi yok. Siyasi birliktelik, uyum yok. AK Parti’de doku uyuşmazlığı olanlar var. 2014’den sonra Şanlıurfa’nın kimyası değişti. Bazı isotçular AK Parti’den istifa etmemi istiyor” dedi.
AK Parti’nin kaybettiği oyları yeniden toplaması için acil bir eylem planı hazırlaması gerektiğini söyleyen Fakıbaba, partide yanlış yapanların cezalandırılması, iyi yapanlara destek verilmesi gerektiğini ve halkın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sevgisinin devam ettiğini sorunun parti içinde yanlış yapanlarda olduğu söyledi.


 

TEHDİT EDİLDİĞİNİ AÇIKLADI

Fakıbaba, bugün Twitter hesabından yaptığı açıklamada ise sarf ettiği sözleri nedeniyle tehdit aldığını söyledi. Fakıbaba’nın paylaşımı şöyle: “Dün akşam katıldığım TV programında yaptığım açıklamalardan sonra rahatsız olanların tehdit ve baskılarına asla boyun eğecek bir insan değilim. Suç duyurusunda bulundum ve konunun takipçisi olacağım. Haksızlığa karşı durmaktan ve adaleti savunmaktan asla geri durmayacağım.”

ŞENYAŞAR KATLİAMI NASIL OLMUŞTU?

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın seçim çalışması sırasında, Şenyaşar ailesinin işlettiği dükkana girmesi ve başlayan tartışmanın silahlı kavgaya dönüşmesinin ardından meydana gelen olaylarda milletvekilinin korumalığını yapan kardeşi Mehmet Şah Yıldız ve hastaneye sevk edilen Esvet Şenyaşar ile iki oğlu, Celal ve Adil Şenyaşar hayatını kaybetmiş; sekiz kişi de yaralanmıştı. Emine Şenyaşar, katledilen eşi ve çocukları için 250 günü aşkın bir süredir Şanlıurfa Adliyesi önünde adalet nöbeti tutuyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com