AKP’lilerin ‘adalet’ tahammülsüzlüğü: Ferit Şenyaşar’ın üzerine yürüdüler

Bütçe görüşmelerinde üzerinde 'Adalet' yazılı pankart taşıyan DEM Parti Milletvekili Ferit Şenyaşar, AKP'lilerin saldırı girişimine maruz kaldırdı. Şenyaşar'ın üzerine yürüyerek pankartı kaldırmasını isteyen AKP'lileri araya giren diğer vekiller durdurdu.

KRONOS 22 Aralık 2023 GÜNDEM

Adalet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinin yapıldığı Meclis’te ‘adalet’ tartışması yaşandı. AKP’li vekiller, DEM Parti Şanlıurfa Milletvekili Ferit Şenyaşar’ın üzerine yürüdü.

TBMM Genel Kurulu’nda Adalet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı’nın 2024 yılı bütçelerinin görüşmelerinde Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç konuştu.

Her İki Bakanlığın Bütçeleri oylanarak kabul edildi. Görüşmelerin ardından oturum başkanı ara verdi. AKP’li vekiller bakanları kutlamak için kuyruğa girerek bakanlarla fotoğraf çektirdi.

Sözcü’de yer alan habere göre, Hatıra fotoğrafı çekilirken DEM Parti Şanlıurfa Milletvekili Ferit Şenyaşar elindeki üzerinde ‘Adalet’ yazan dövizi kaldırarak ‘adalet’ diye bağırdı. Fotoğraf çektiren AKP Milletvekilleri Şenyaşar’a ‘indir o dövizi’ diyerek üzerine yürüdüler, araya giren vekiller kavgayı önledi.

NE OLMUŞTU?

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, seçim çalışmaları sebebiyle iş yerlerini ziyaret etmiş ve taraflar arasında çıkan kavgada Celal, Adil, Mehmet, Fadıl ve Ferit Şenyaşar kardeşler ağır yaralanarak Suruç Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı. AKP’li Yıldız’ın yakınları, Şenyaşar ailesine kaldırıldıkları hastanede de saldırmış ve tekrar çıkan kavgada Hacı Esvet Şenyaşar, oğulları Celal Şenyaşar ve Adil Şenyaşar ile milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın kardeşi Mehmet Şah Yıldız hayatını kaybetmiş de 8 kişi yaralanmıştı.

Ferit Şenyaşar da annesi Emine Şenyaşar’la Şanlıurfa Adliyesi önünde gerçekleştirdikleri “Adalet Nöbeti” ile kamuoyunda tanınmıştı. Şenyaşar, son genel seçimde Yeşil Sol Parti’den milletvekili seçilerek TBMM’ye girmişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com