AKP’nin Trabzon adayından skandal sözler: ‘Beşiktaş ve Fenerbahçe şikeci kulüp’

AKP Trabzon Başkan Adayı Metin Genç, Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüpleri hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı. Genç, "UEFA'nın sitesinde güncel olarak hâlâ Beşiktaş ve Fenerbahçe şikeci kulüp olarak duruyorken utanmadan bu iki kulüp 2011'in Süper Kupası'nı oynamaya kalkıyor dedi. Genç ve AKP'li vekiller toplantıyı terk etti.

KRONOS 20 Mart 2024 SPOR

AKP’nin Trabzon adayı Ahmet Metin Genç, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin UEFA’nın sitesinde ‘şikeci kulüp’ olarak yer aldığını söyledi ve ekledi: “UEFA’nın sitesinde güncel olarak hâlâ Beşiktaş ve Fenerbahçe şikeci kulüp olarak duruyorken utanmadan bu iki kulüp 2011’in Süper Kupası’nı oynamaya kalkıyor. Aklımızla dalga mı geçiyorsunuz?”

Genç, bununla yetinmeyip CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez’e, “Siyaset Yapma” diyerek parmak salladı. Suiçmez’in, “Fenerbahçe’yi ve Sayın Ali Koç’u bu konulardan ayırmak gerekiyor” sözlerine tepki gösteren AKP’li Genç salonu terk etti.

CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan’ın, Fenerbahçe maçı sonrasında yaşananlarla ilgili gerçekleştirdiği basın toplantısı ardından açıklama yaptı. “Türkiye’de, Futbol Federasyonu’nu (TFF) sorgulamadan, hiçbir spor kulübünü tek başına sorgulamak mümkün değildir” diyen Suiçmez şunları söyledi:

“BUNUN BİR SORUMLUSU, BİR ÜST AKLI VARDIR”
“Spor siyaset üstü olmalıdır ancak maalesef Türkiye’de siyaset tam da sporun üstüne çömelmiş bir vaziyettedir. Herkes bunu çok iyi biliyor. Türkiye’de sporun geldiği noktayı sadece bir başka kulübe bağlamak doğru değildir. Bunun bir sorumlusu, bir üst aklı vardır. Bugün sadece Fenerbahçe veya Fenerbahçe Başkanı üzerinden burada söz söylersek çok doğru bir tespit yapmayacağımızı düşünüyorum. Mehmet Uçum. Yazısını okudunuz mu? Adalet Bakanı, yaptığı açıklamayı okudunuz mu? Türkiye’de, Türkiye Futbol Federasyonu’nu (TFF) sorgulamadan, hiçbir spor kulübünü tek başına sorgulamak mümkün değildir.”

AKP’Lİ GENÇ, SALONU TERK ETTİ
Suiçmez’in “Fenerbahçe’yi ve Sayın Ali Koç’u bu konulardan ayırmak gerekiyor” sözleri üzerine AKP’li Metin Genç “Siyaset yapmayı” diyerek tepki gösterdi. Suiçmez ise “Siyaset yapmıyorum, toparlıyorum” dedi. AKP’li Genç’in “Siyaset yapıyorsun” diyerek tepki göstermeye devam etmesi üzerine CHP’li Suiçmez, “Size öyle geliyor, bence siyasetin dik alasını siz yaptınız, 2010-2011 şampiyonluk kupasının kimde olduğu bellidir” dedi. Suiçmez’in konuşmasına devam ettiği sırada AKP’li Genç salonu terk etti.


AKP’li Metin Genç ve beraberindekiler salondan ayrıldığı sırada CHP’li Sibel Suiçmez “Kimse kimseden fazla Trabzonsporluluk taslamasın. Bu maç ikiye ayrılarak incelenmelidir. Biri futbol sahasında kalan kısmı, diğeri de maç bittikten sonra yaşananlardır” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com