Akşener: Aklanan paralar konuşuluyor ama nedense parası aklananları hiç konuşmuyoruz

Son dönemde gündeme gelen kara para aklama iddialarına değinen İYİ Parti lideri Meral Akşener, "parası aklanan" kişilerin hiç gündeme gelmemesine dikkat çekerek, "Cambazlar konuşuluyor ama nedense sirklerin sahipleri hiç konuşulmuyor" dedi.

KRONOS 06 Aralık 2023 GÜNDEM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündemdeki konulara ilişkin konuştu.

Akşener konuşmasında ekonomiye geniş yer ayırarak, partisinin asgari ücret teklifini de açıkladı. Akşener, “Yılda iki defa zam belirlenmesi konusunda ısrarcıyız. TÜRK-İŞ’in açıklık sınırı altında bir maaş kabul edilemez. Hiç olmazsa büyüme rakamı oranında bir refah payı da verilmeli. Ocak ayı için asgari ücret talebimiz 17 bin TL, temmuz ayı için ise 20 bin 500 TL’dir” dedi.

Akşener, yerel seçime ilişkin mesajlar da vererek “Özellikle büyük şehirlerimizde ulaşım hizmetlerinin başarısından söz etmek mümkün değil. Bu tablo karşısında biz, İYİ Parti olarak iyi belediyecilik vizyonuyla insanımıza yaşanabilir şehirler inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘CAMBAZLAR KONUŞULUYOR AMA SİRK SAHİPLERİ HİÇ KONUŞULMUYOR’ 

Son günlerde fon dolandırıcılığı ve fenomenlerin kara para aklama iddialarına ilişkin gündeme de değinen Akşener, “Dolandırılan spor insanları ve kaptırdıkları milyon liraları konuşuyoruz. Fenomenlerin nasıl para akladıklarını konuşuyoruz. Aklanan paraları konuşuyoruz ama nedense parası aklananları hiç konuşmuyoruz. Dolandırılanlar konuşuyor ama nedense dolandırıcılığa yol açanlar hiç konuşulmuyor. Cambazlar konuşuluyor ama nedense sirklerin sahipleri hiç konuşulmuyor” diye konuştu.

‘MÜCADELEYİ, MİLLETİN BİZE YÜKLEDİĞİ SORUMLULUKLA VERECEĞİZ’ 

Yerel seçim sürecine ilişkin açıklama yapan Akşener, seçimlere tek başına girme kararını vurgulayarak “Sizin omuzlarınız Atatürk’e alerjisi olanların yükünü taşımaz. Sizin omuzlarınız terör yandaşlarının yükünü taşımaz. Sizin omuzlarınız ‘bir kereden bir şey olmaz’ diyenlerin taşımaz. Sizin omuzlarınız katledilmiş bir kadının acaba bir şey mi oldu acaba kadının bir eksiği var mıydı sorusunu soranların yükünü taşımaz. O nedenle bu mücadeleyi omuzlarımızda sadece ve sadece milletimizin bize yüklediği sorumlulukla vereceğiz” dedi.

‘BİZİ GÜL BAHÇELERİ BEKLEMİYOR’ 

Partisi etrafında dönen tartışmalara ve tüm illerde kendi adaylarıyla seçime katılma kararına da değinen Akşener, şunları söyledi:

“Bugünden sonra bizi gül bahçeleri beklemiyor. Dikenler, haşereler böceklerle uğraşacağız. Üzerimize tetikçilerini salacaklar. Sizin omuzlarınız Atatürk’e alerjisi olanların yükünü taşımaz. Sizin omuzlarınız terör yandaşlarının yükünü taşımaz. Sizin omuzlarınız ‘bir kereden bir şey olmaz’ diyenlerin taşımaz. Sizin omuzlarınız katledilmiş bir kadının acaba bir şey mi oldu acaba kadının bir eksiği var mıydı sorusunu soranların yükünü taşımaz. O nedenle bu mücadeleyi omuzlarımızda sadece ve sadece milletimizin bize yüklediği sorumlulukla vereceğiz. Bu mücadeleyi başkasının yazdığı senaryoya figüran olmadan, başkalarının siyasi kariyerlerine zıplama tahtası olmadan, başkasının sevabına da günahına da ortak olmadan, özü başımıza birlikte hür ve müstakil olarak vereceğiz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com