Akşener: İstifa eden CHP’li vekiller hesabı seçmene verecek

CHP milletvekilleri Mehmet Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel'in partilerinden istifa etmesini değerlendiren İyi Parti Genel Başkanı Akşener, "Esas mesele şu, seçmene cevap vermek zorunda kalacağız hep birlikte. Bu istifa eden arkadaşlarımız da alacakları tutumla seçmene cevap verecekler" dedi.

KRONOS 30 Ocak 2021 GÜNDEM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP’li vekiller İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel’in partilerinden istifasını değerlendirdi. Akşener, “Şimdi bu konuda konuşmak kolay değil, arkasını bilmiyorum. Ama esas mesele şu, seçmene cevap vermek zorunda kalacağız hep birlikte. Bu istifa eden arkadaşlarımız da alacakları tutumla seçmene cevap verecekler” yorumunu yaptı.


 

‘ERDOĞAN’I KUYUDAN ÇIKARAN CHP VE BAYKAL’DIR’ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefete ilişkin söylemlerini eleştiren Akşener, “CeHaPe CeHaPe zihniyeti diye geziyorlar ya, sayın Erdoğan’ı kuyudan çıkaran Cumhuriyet Halk Partisi ve sayın Baykal, bizim de seçime girmemizi sağlayan Cumhuriyet Halk Partisi ve sayın Kılıçdaroğlu, bu hakkı teslim etmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

‘RABİA’YI DUYAN ERDOĞAN, BU KIZIMIZI DUYMUYOR’ 

Halk TV’de canlı yayına katılarak gazeteci Suat Toktaş’ın sorularını yanıtlayan Akşener, partisinin grup toplantısında kürsüye çıkardığı Uygur Türkü kadınla ilgili de konuştu. Erdoğan’ın bu konudaki sessizliğine dikkat çeken Akşener, “Rabia’yı duyan, Filistin’i duyan Erdoğan, bu kızımızı duymuyor. Bu duruş, Milli Görüş geleneğinden gelen seçmenin vicdanını sızlatıyor” dedi.

 

 

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com