Akşener: SİHA’yı düşüren uçak İncirlik’ten kalktıysa…

İYİ parti lideri Meral Akşener, Suriye'de ABD uçakları tarafından düşürülen Türk SİHA'sı için, "O uçak İncirlik’ten kalktıysa ABD derhal üssü boşaltmalı" dedi.

KRONOS 11 Ekim 2023 GÜNDEM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin haftalık TBMM Grup Toplantısı’nda gündemdeki konulara ilişkin dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu.

Konuşmasında Suriye’de ABD F-16’ları tarafından düşürülen Türkiye SİHA’sıyla ilgili çok sert ifadeler kullanan Akşener, “İddialara göre, bu uçak, Türk SİHA’sını düşürmek üzere, İncirlik Üssü’nden, yani Türkiye’den havalanıyor… Üstelik, resmi kurumlardan, bir Allah’ın kulu çıkıp da, ‘yok öyle bir şey'” şeklinde konuştu.

“Asıl sorgulanması gereken, SİHA’mızı düşüren ABD uçağının, nereden havalandığıdır” diyen Akşener, “ddialara göre, bu uçak, Türk SİHA’sını düşürmek üzere, İncirlik Üssü’nden, yani Türkiye’den havalanıyor… Üstelik, resmi kurumlardan, bir Allah’ın kulu çıkıp da, ‘yok öyle bir şey’ demiyor… Ama bu vahim iddia, doğru olsun ya da olmasın; buradan, açıkça ilan etmek istiyorum: Eğer, Amerikan Devleti, Türkiye’nin, bu coğrafyadaki varlığından, rahatsızsa; derhal Türk topraklarında bulunan, İncirlik Üssü’nü de boşaltmalıdır. Aynı zamanda, düşürdüğü SİHA için, Türkiye’ye gereken tazminatı, misliyle ödemelidir. Ancak ibretle görüyoruz ki; maalesef, bu rezil hadise de; tıpkı askerimizin başına, çuval geçirilmesinde olduğu gibi, kapatılmaya çalışılıyor” ifadelerini kullandı.

Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çünkü, kürsülerden esip gürleyenler, söz konusu, ABD oldu mu, nedense, süt dökmüş kediye dönüyor. Ancak biz, biliyoruz ki; ABD, bu küstah cesareti, kırmızı halılar ile uğurlanan, Rahip Brunson’dan alıyor! ABD bu cesareti, iktidarın basiretsizliğinden alıyor! Hani ABD’ye gidip; ‘biz sığınmacılara, çok güzel bakıyoruz’ diye, şirinlik yapanlar var ya… İşte ABD, bu cesareti, onlardan alıyor!”


 

Akşener, konuşmasında Irak ve Suriye tezkerelerine destek vereceklerini de söyledi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com