Alanya açıklarında 5,3 şiddetinde deprem

Antalya'nın Alanya ilçesi açıklarında 5,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin Alanya'ya 56,92 kilometre uzaklıkta olduğu tespit edildi.

KRONOS 05 Ocak 2022 GÜNDEM

Türkiye’nin özellikle Akdeniz kıyı bölgesi şiddetli depremlerle sarsılmaya devam ediyor. Depremin adresi bu kez Antalya’nın Alanya ilçesi açıkları oldu. Bölgede 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, saat 06.21’de meydana gelen depremin derinliği 39,52 kilometre olarak ölçüldü. Depremin merkez üssünün Alanya’ya 56,92 kilometre mesafede olduğu belirlendi.

AFAD’dan yapılan açıklamada olumsuz bir ihbarın ulaşmadığı belirtilerek, “Geçmiş olsun Antalya. Alanya açıklarında meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır” ifadelerine yer verildi.

ÇİN 5,5’LE SALLANDI, YARALI SAYISI ARTIYOR

Öte yandan Çin’in Yunnan eyaletinin güneybatısında bulunan Lijiang kentinde kaydedilen 5.5 büyüklüğündeki depremde yaralı sayısı 22’den 30’a yükseldi. Eyalet yetkililerinden yapılan açıklamalara göre depremin, 4 kasabada toplam 26 bin 797 kişiyi etkilediği, hasar gören bin 546 hane bulunan 6 bin 848 kişinin ise başka yerlere taşındığı aktarıldı.


 

Deprem nedeniyle zarar gören enerji kaynaklarının, nakliye ve iletişim servislerinin ise büyük oranda restore edildiği öğrenilirken, depremden etkilenen bölge sakinleri için binlerce çadır, yorgan, katlanır yatak ve ceket temin edildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com