Babacan: Hükümetten acilen destek paketi açıklamasını bekliyoruz

3 haftalığına tam kapanma kararının yerinde olduğunu belirten DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan kapanma boyunca başta yevmiye ile geçimini temin edenler olmak üzere gelir kaybına uğrayan herkese maddi destek verilmesi gerektiğini söyledi.

KRONOS 27 Nisan 2021 EKONOMİ

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) hükûmetinin aldığı 3 haftalık “tam kapanma” kararına dair açıklamada bulundu.

Babacan küçük işletmelerin, esnafın, yevmiye ile geçinenlerin üç hafta boyunca gelir kaybı yüzünden mağdur edileceğini vurgulayarak, hükûmetten acilen bir destek paketi açıklamasını beklediklerini söyledi.

“EN İKİ HAFTALIK BİR KAPANMANIN GEREKLİ OLDUĞUNU SÖYLÜYORDUK”

Babacan, sosyal medya hesabından yayınladığı videolu mesajında, “Biraz önce Genel Merkez Başkanlık Kurulu toplantımızın ortasında bugünkü kapanma kararlarını duyduk. Biz zaten DEVA Partisi olarak en az iki haftalık bir kapanmanın gerekli olduğunu söylüyorduk. Bu Türkiye için, ülkemiz için gereklidir. Ancak kapanmayla beraber vatandaşlarımıza bir destek paketi de açıklanması gerekiyordu. Bütün dünya bunu böyle yönetiyor. Kapanıyor, ancak aynı zamanda vatandaşına doğrudan destek veriyor herkes.” ifadelerini kullandı.


 

Kapanmanın ancak destek paketiyle anlamlı olacağını kaydeden Babacan, “Küçük işletmeler, esnaf, yevmiye ile geçinenler, günlük kazanıp günlük harcayanlar şu anda üç hafta boyunca mağdur kaldılar. Biz hükûmetten acilen bir destek paketi açıklanmasını bekliyoruz şu anda. Kapanma ancak destek paketiyle beraber olmalıdır. Tabii ki etkin bir aşılama programıyla beraber kapanma anlamlıdır.” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com