Ali Hamaney: Kürtler ile diğer milletlerden daha yakınız

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, Irak Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani ile yaptığı görüşmeye ilişkin açıklama yaptı: “Kürtler ile diğer tüm milletlerden daha yakın ilişki içerisindeyiz."

KRONOS 11 Mayıs 2024 DÜNYA

İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, Irak Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani ile yaptığı görüşmeye ilişkin “Kürtler ile diğer tüm milletlerden daha yakın ilişki içerisindeyiz” dedi.

Ayetullah Ali Hamaney’inin resmi sayfasından Neçirvan Barzani ile geçen pazartesi günü yapılan toplantıya ilişkin bir açıklama yayınlandı.

Açıklamada, “Toplantı sırasında dini lider, İran ve Kürt halklarının yakınlığını vurguladı” ifadesine yer verildi.

Ayetullah Ali Hamaney görüşmede Barzani’ye, “Gerek İran’da gerekse Irak’ta olsun, Kürt toplumuyla aramızda diğer tüm milletlerden daha yakın bir ilişkimiz var. Onlar bizim bir parçamız” dediği ifade edildi.

Resmi davet üzerine İran’a giden Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, 6 Mayıs Pazartesi günü Tahran’da Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile görüşmesi ardından Ayetullah Ali Hamaney ile bir araya geldi.

Başkanlıktan görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, Irak ve Kürdistan Bölgesi’nin İran İslam Cumhuriyeti ile ilişkilerini her alanda geliştirme hazırlığı ve arzusunun dile getirildiği ifade edildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com