Ali İsmail Korkmaz Vakfı 210 öğrenciye daha burs verecek

KRONOS 07 Aralık 2019 GÜNDEM

Gezi Direnişi sırasında Eskişehir’de süren protestolarda esnaf ve polis tarafından dövülerek katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın düşlerini yaşatmak adına ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı, gerçekleştirdiği bağış kampanyasıyla gençlerin eğitimi için umut olmaya devam ediyor.

EĞİTİM İÇİN KOŞMUŞLARDI: 631 847 TL BAĞIŞ TOPLANDI

Ali İsmail Korkmaz Vakfı gönüllülerinin İstanbul Maratonu döneminde açtıkları bağış kampanyaları ile elde edilen gelirle oluşan burs fonunda bu sene 631 bin 847 TL toplandı. Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, babası Şahap Korkmaz ve ağabeyi Gürkan Korkmaz’ın katılımlarıyla birlikte gerçekleştirilen İstanbul Maratonu’nun ardından sonlandırılan kampanya sonucunda elde edilen gelir ile 210 öğrencinin bir yıllık bursunun karşılanacağı öğrenildi.

‘DÜŞLERİN PEŞİNDE ATILAN ADIMLAR UMUT OLDU’ 

Ali İsmail Korkmaz Vakfı tarafından yapılan paylaşımda, “Düşlerin peşinde atılan adımlar, yüzlerce öğrenciye umut oldu! 205 koşucumuzla binlerce bağışçımızdan topladığımız kaynak, 210 öğrencimizin bir yıllık bursunu karşıladı. Tüm koşucularımıza ve bağışçılarımıza teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com