Ali Koç’tan sürpriz karar: Belediye seçimleri bazı şeylerin değiştiğini gösterdi

Ali Koç, Fenerbahçe'nin gelecek sezon Türkiye Kupası'na katılmayacağını duyurdu: "Belediye seçimlerinde de gördünüz, bazı şeyler değişiyor."

KRONOS 28 Mayıs 2024 SPOR

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe’nin gelecek sezon Türkiye Kupası’na katılmayacağını duyurdu. Ali Koç, 31 Mart yerel seçimlerinde muhalefetin aldığı başarıya dikkat çekerek, “Belediye seçimlerinde de gördünüz, bazı şeyler değişiyor” dedi.

Ali Koç, Mersin’de kongre üyeleriyle bir araya geldi. “Gelecek sezon Türkiye Kupası’nda olmayacağız” açıklamasında bulunan Koç, “Koskoca sezonda sadece 1 kırmızı kart aldılar. Avrupa’da ise 4 kırmızı kart aldılar, oynadıkları maç sayısı belli. Biz ise 5 kırmızı kart alıyoruz. Trabzonspor maçına 9 sarı kart sınırında oyuncuyla çıktık. Ben tarihte ilk defa böyle bir şey görüyorum. 99 puan aldık. Eğer 102 puan alsaydık, rakibe 103 puan aldıracaklardı” ifadelerini kullandı.

“Ben varken Fenerbahçe’yi şampiyon yapmazlar dediniz, neden yeniden aday oldunuz?” sorusuna ise Koç, şu yanıtı verdi:

“Benim ve arkadaşlarımın temiz futbol misyonuyla alakası var. Fenerbahçe’nin ilkesi ve duruşuyla alakası var. Ondan taviz versek iyi mi kötü mü olur camianın karar vereceği durum. Biz 7 senede 3 kere son hafta kendi sahamızda şampiyonluk verdik. Haluk Ulusoy’un 2006 kurgusunda ben mi başkandım, ben mi yöneticiydim. Değildim. Dolayısıyla benim kişiliğimle alakalı değil.”

‘YENİDEN ADAY OLACAĞIM’

Koç, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Bu mücadeleyi en çok veren biziz. En ciddi, samimi anlamda veren biziz. Ucuna geldik. Bu verdiğimiz mücadelenin yarım kalmaması için yeniden aday olacağız. Belediye seçimlerinde de gördünüz, bazı şeyler değişiyor. Futbolun siyasete karıştığı zaman fayda değil zarar verdiğini insanlar görüyor. Defalarca gündeme getirdiğimiz konular sadece Fenerbahçe’nin değil kitlesel olarak Türkiye’de kabul görmeye başladı. O misyonumuzu bitireceğiz. Böcekleri ezeceğiz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com