Ali Koç’un yönetiminde olduğu TÜPRAŞ, Beşiktaş’ın sponsoru oldu

Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK), stat isim ve reklam hakları için Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ) ile anlaşmaya vardığını açıkladı. TÜPRAŞ, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un da yönetiminde olduğu Koç Holding’e bağlı.

KRONOS 25 Eylül 2023 SPOR

Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ, kulübün stadyum isim hakkı ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yaptı; stat isim ve reklam hakları için Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ) ile anlaşmaya vardığını açıkladı.

Şirketten yapılan KAP açıklamasında şöyle denildi:

“Şirketimiz ve Türkiye Petrol Rafineleri AŞ (Tüpraş) arasında 2023-2024 sezonundan başlamak üzere 3 sezon için geçerli olmak üzere stadyum isim hakkı ve reklam sözleşmesi imzalanmıştır.

2023/24 sezonu için anlaşma bedeli, başarı primi dâhil toplamda 230.383.150 TL + KDV’dir. 2024/25 ve 2025/26 sezonlarına ilişkin tutarlar 2023/24 sezonuna ilişkin belirlenen tutarlara Türkiye İstatistik Kurumu’nca yayınlanan TÜFE oranı eklenmesi suretiyle bulunacaktır.”

RAKİBİNİN SPONSORU
Hatırlanacağı üzre, Beşiktaş’ın stadyum isim hakkı daha önce Vodafone ile yapılan anlaşma gereği bu şirketin adını taşıyordu.


Öte yandan Tüpraş, Koç Holding bünyesinde faaliyet gösteren bir kuruluş. Fenerbahçe kulübü başkanı Ali Koç da, Koç Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı konumunda.

Böylelikle Beşiktaş ve Tüpraş arasındaki anlaşma sayesinde Ali Koç, rakibi konumundaki kulübün sponsoru olmuş oldu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com