AliExpress’ten “Beşiktaş’a kötü haber”

Çinli online satış plaftormu AliExpress’teki Beşiktaş ve Galatasaray tişörtleri sosyal medyada gündem oldu. Anlamlarına bakmadan Google’da gördüğü haber başlıklarını ve küfürleri tişörtlere basan Çinli satıcı, milyonlarca taraftarı olan Türk kulüplerinden para kazanmaya çalışıyor. Galatasaray tişörtlerinde ise küfür var.

KRONOS 30 Nisan 2021 SPOR

Online satış platformalarındaki satıcılar, milyonlarca taraftarı olan kulüpler üzerinden de para kazanmanın planlarını yapıyor. Çinli online satış platformu AliExpress’te de bir satıcı, Türk kulüplerinin tişört ve formalarını pazarlıyor. Tişörtlerde, anlamlarına bakılmadan basılmış ifadeler yer alıyor.

Galatasaray, AliExpress

GALATASARAY İÇİN KÜFÜRLÜ TİŞÖRTLER

Birçok çeşidi olan Beşiktaş tişörtlerinden bazılarında “Beşiktaş’a kötü haber” ifadesi yer alıyor. Çinli satıcı, Google’da çok sık karşılaştığı bir haber başlığını, anlamına bakmadan tişörtlere basarak pazarlıyor. Galatasaray tişörtlerinden bazılarında ise küfürlü bir ifade (S..ker Galatasaray) yer alıyor. Çinli satıcı, Trabzonspor ve Fenerbahçe’nin forma ve tişörtlerini de kulüp logolarını açıkça kullanarak pazarlıyor. Çinli satıcının ürünleri 50 ila 90 lira arasında alıcısını arıyor.

Konu, sosyal medyada gündem olurken; Türk kulüplerinin, izinsiz olarak yapılan bu satışlarla ilgili bir girişimde bulunup bulunmayacağı merak ediliyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com