Almanların yüzde 80’i bu yaz uçakla seyahat etmek istemiyor

Türkiye, başta Almanya olmak üzere yurtdışından döviz getirecek turistin yolunu gözlüyor. Almanya’da yapılan bir araştırma ise insanların yüzde 80’inin, korona virüsü salgını korkusu nedeniye bu yaz uçakla seyahat etmeyeceğini ortaya koyuyor.

KRONOS 12 Haziran 2020 GÜNDEM

Türkiye pek çok ülke gibi korona virüsü salgınının yarattığı ekonomik krizi aşmak için turizmden medet umuyor. Türkiye’de hazırlıklar Haziran’ın ikinci haftası ortasına göre yapıldı: Türk Hava Yolları, 10 Haziran’dan itibaren uluslararası uçuşlara başlarken, Kültür ve Turizm Bakanlığı turizm sektörü için kapsamlı bir ‘hijyen kuralları’ kataloğu yayımladı. Hijyen kurallarını yerine getiren işletmeler, uluslararası kurumlardan sertifika alabilecek. Halka açık plajlarda da mesafe kuralına uyan düzenlemeler yapıldı. Otellerde ateş ölçerler ile personel ve turistlerin ateşleri ölçülecek. Diğer taraftan sektör yerli turistten çok yine döviz bırakacak yabancı turistin yolunu gözlüyor. Almanya’nın 15 Haziran’da seyahat yasaklarını kaldırması Türkiye’de de bekleniyor ve bunun bir milat olacağı savunuluyor.

Hükûmetler seyahat konusunda önlemler alırken diğer taraftan insanlar seyahat etmekten korktuğunu söylüyor. Örneğin Almanya’da yapılan bir ankete katılanların yüzde 80’i gelecek üç ay içinde hava yoluyla seyahat etmeyeceklerini söyledi. Ankete katılan on kişiden altısı Covid-19 ile enfekte olmaktan korkuyor.

Almanya’da yayınlanan Spiegel adına, Civey araştırma şirketi tarafından yapılan ankete katılanların yüzde 83,1’i gelecek üç ay içinde uçmak istemiyor. Sadece ankete katılanların yüzde 13,4’ü profesyonel veya özel nedenlerle bu yaz bir uçuş planlıyor. Ankete katılanların yüzde 60,8’i gemide virüsü yakalamaktan korkuyor. İş için çok seyahat eden yöneticiler arasında, her beş kişiden sadece biri gelecek üç ayda uçuş rezervasyonu yapacağını söylüyor. (KRONOS DÜNYA) 

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com