Alparslan Türkeş’in eşinden Bahçeli’ye: ‘Evimize savaş açtı’

Alparslan Türkeş'i anma etkinliğinde yaşanan saldırı sonrası tartışmalar devam ederken Türkeş'in eşi Seval Türkeş'ten, "Sayın Bahçeli, Türkeş’in ölümünden itibaren şahsıma ve evimize savaş açtı" açıklaması geldi.

KRONOS 30 Kasım 2021 GÜNDEM

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, “Seval Türkeş: Bahçeli evimize savaş açtı” başlıklı yazısında Alparslan Türkeş’in anma etkinliğinde yaşanan saldırıya değindi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) kurucu lideri Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş ile konuşan Pehlivan, Seval Türkeş’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sitem ettiğini anlattı. Pehlivan Seval Türkeş’in, “Sayın Bahçeli, Türkeş’in ölümünden itibaren şahsıma ve evimize savaş açtı” dediğini aktardı.

Pehlivan’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Telefondaki ses hem üzgün hem öfkeli hem sitemkârdı.
İzlediniz; Alparslan Türkeş’i anma etkinliğine saldırı düzenlendi. Böylece MHP ile Türkeş ailesi arasındaki gerilim yeniden gündeme geldi.
Hedefte olan Alparslan Türkeş Vakfı’nın kurucusu ve Türkeş’in eşi Seval Türkeş’i aradım. Kendisine saldırıyı nasıl yorumladığını sordum. Seval Türkeş özetle şunları dedi:

‘EĞER SORUMLULUĞU YOKSA, ANKARA İL BAŞKANI’NI GÖREVDEN ALMASI GEREKİYORDU’

“Bu saldırı iç çatışma çıkarmayı amaçlayan bir provokasyon gibi. MHP’nin direkt sorumluluğunu görüyorum. Eğer sorumluluğu yoksa, Sayın Bahçeli’nin Ankara İl Başkanı’nı görevden alması gerekiyordu. Türkeş, bugün yattığı yerden kalksa bu saldırganlar kaçacak delik arar. Böyle bir tablo hem utanç verici, hem de çok üzücü.”

‘ŞAHSIMA VE EVİMİZE SAVAŞ AÇTI’ 

Seval Türkeş’in MHP lideri Devlet Bahçeli’ye de sitemi ve çağrısı vardı: “Sayın Bahçeli, Türkeş’in ölümünden itibaren şahsıma ve evimize savaş açtı. Benim kendisine bir saygısızlığım olmadı ama o beni sürekli engelledi. Yıllardır bu baskının altındayız. MHP radikal bir değişime gitmediği sürece memleket huzur bulamaz.”


NE OLMUŞTU?

Ankara’da, Alparslan Türkeş Vakfı’nın, Türkeş’i anma toplantısı MHP Ankara İl Başkanı’nın sosyal medyadaki hedef göstermesinin ardından 50 kişinin saldırısına sahne olmuştu. Yumruk ve sopaların havada uçuştuğu kavga için Alparslan Türkeş’in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş de MHP’yi ve polisi suçlamıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com