Alparslan Türkeş’in kızından Sinan Ateş yazısı: Bu olay hiç yaşanmamış gibi hayatlarına devam ediyorlar

Ayyüce Türkeş Taş, babası Alparslan Türkeş'in ölüm yıldönümünde Sinan Ateş'le ilgili bir yazı kaleme aldı. Sinan Ateş'in katillerinin korunduğunu söyleyen Taş, "Bu olay hiç yaşanmamış gibi hayatlarına devam ediyorlar" dedi.

KRONOS 04 Nisan 2023 GÜNDEM

MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in kızı Dr. Ayyüce Türkeş Taş, babasının ölüm yıldönümünde Ankara’da sokak ortasında öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’le ilgili bir yazı kaleme aldı. Ayyüce Türkeş Taş, Sinan Ateş’in katillerinin korunduğunu söyledi ve “Bu olay hiç yaşanmamış gibi hayatlarına devam ediyorlar” dedi.

MHP yönetimine tepki gösteren Taş, “Bunun hesabını vermekten olur da bu dünyada kurtulma imkanı bulsalar bile, Ahirette bulamayacaklardır” ifadelerini kullandı.

Dr. Ayyüce Türkeş’in yazısının tamamı ise şöyle:

“Yine geldi bir 4 Nisan; içimin acıdığı gün… Mekanın cennet olsun Türk milletinin Başbuğ’u… Seni her geçen yıl, daha da büyüyen bir özlemle anıyoruz.

Bu seneki 4 Nisan, benim acımı daha çok hissettiğim bir gün oldu… Türkiye’de özellikle son 3 aydır yaşanan acı olaylar sebebiyle…

Öncelikle, hunharca katledilen Sinan Ateş kardeşime rahmet dilemek isterim. Ailesinin, sevenlerinin ve tüm ülkücü camianın başı sağ olsun. Bu cinayet, bana göre Türkiye’nin gelmiş olduğu korkunç noktayı gözler önüne sermektedir.Ankara’nın göbeğinde, en güvenlikli olan yerde, gündüzün ortasında, gözler önünde koskoca Ülkü Ocakları’nın eski başkanı katlediliyor.

Ne acıdır ki, bu katliamın destekçilerinin de Türkiye’nin sigortası olan MHP’nin aktif üyeleri olduğuna dair bir sürü kanıt, belge ortaya çıkıyor ama MHP’den bu katliam ile ilgili tek bir açıklama ya da hareket gelmezken, bu destekçiler hala korunuyor. Hatta, hakkında katliama karışan kişiyi apaçık korumak ile ilgili bir sürü iddia olan MHP milletvekili şahıs, 14 Mayıs seçimlerinde aday adayıyım diye sosyal medyada bir sürü fotoğraf yayınlıyor. Ve bu olay hiç yaşanmamış gibi hayatlarına devam ediyorlar. Sözün bittiği yer…

‘BABAM ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN KEMİKLERİ SIZLIYOR’

Hukukun üstünlüğünü her şeyin üstünde tutan babam Alparslan Türkeş’in kemikleri ne kadar sızlıyor… 80 yıllık ömrünün 10 yılını vatanını milletini canından çok sevdiği için hapishanelerde geçiren, bir gün olsun kendi menfaati için bir adım atmayan, her zaman bu büyük dava, bu büyük milletin menfaatini göz önünde tutarak son nefesine kadar hizmet aşkı ile yaşamış ve bu büyük siyasi mirası bırakmış merhum Başbuğ’un ve bu uğurda canını malını gövdesini siper etmiş binlerce, milyonlarca ülkücünün hem kemikleri, hem de burunlarının direği sızlamaktadır. O parti içinde bulunan herkes tepeden tırnağa bu şuurla hareket etmelidir. Bunun hesabını vermekten olur da bu dünyada kurtulma imkanı bulsalar bile, Ahirette bulamayacaklardır.

Babamın dediği gibi; “Ülkücü’den mafya; mafyadan Ülkücü olmaz.” Ülkücü’nün, Ülkü Ocakları’nın, MHP’nin adı mafya ile uyuşturucu ile torbacı ile bir arada anılamaz.

Bunun üzerine 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş depremi ve sonrasındaki olaylar yarama iyice tuz biber olmuştur. Depremde vefat edenlere rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Tüm depremzedelere de Türk milletine de geçmiş olsun diyorum. İnşallah hep beraber gelecek günlerde onların acılarını biraz hafifletip hayata yeniden tutunmalarını, devam etmelerini sağlayacağız.

‘HERKESİN BU İDRAKLE OY KULLANACAĞINI ÜMİT EDİYORUM’

Bu deprem bize daha çok gösterdi ki; büyük Türk devletinin son yıllardaki yönetim şekli olan “tek adam sistemi” acil değişmeli ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönülmeli. Böyle acı bir günde başta Sayın Cumhurbaşkanı’nın ve tüm yetkililerin canla başla depremzedeler ve bu şehirler için çalıştığına ya da çalışmaya çalıştığına eminim ama mevcut sistem herkesin elini kolunu bağlamıştır ve bir sürü istenmeyen durum, istenmeyen şeyler yaşanmıştır.


 

Türk devleti çok büyüktür… Biz millet olarak da ne kadar büyük olduğumuzu tüm dünyaya bu depremde yine gösterdik. Yeter ki imkan verilsin, önümüz açılsın…

14 Mayıs seçimlerinde herkesin bu idrakle oy kullanacağını ümit ediyorum.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com