‘Saray memuru’ Altun yine mağdur: Demirtaş beni ve Soylu’yu tehdit ediyor

Saray'ın İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 'Asıl Kobani davası bu iktidar gittiğinde görülecek' diyen tutuklu eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın kendisini ve İçişleri Bakanı Soylu'ya parmak salladığın ve tehdit ettiğini öne sürdü.

KRONOS 03 Mayıs 2021 GÜNDEM

Devlet memuru olan Cumhurbaşkanlığı İletişim Bakanı Fahrettin Altun, Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kendisini tehdit ettiğini öne sürdü.

Altun, tutuklu Selahattin Demirtaş’ın ‘Fahrettin Altun ile Süleyman Soylu’nun aleyhimize algı yaratma faaliyetleri ilk değil. Günü geldiğinde yargıya hesap verirler” açıklamasının kendisine ve Bakan Soylu’ya yönelik parmak sallama ve tehdit olduğunu iddia etti.

Altun, Twitter hesabından, Demirtaş’ı ismini baş harflerini S.D. kodladığı paylaşımında ‘S.D., besleme medyaya mülakat verip bana ve İçişleri Bakanımıza parmak sallıyor, aklı sıra tehdit ediyor. Belli ki kuklası olduğu terör örgütü PKK’dan bu yönde bir emir almış’. ifadesini kullandı.

 


 

Altun’un paylaşımları şöyle: “‘6-8 Ekim Olayları’ nın ve öldürülen onlarca canın sorumlusu S.D., besleme medyaya mülakat verip bana ve İçişleri Bakanımıza parmak sallıyor, aklı sıra tehdit ediyor. Belli ki kuklası olduğu terör örgütü PKK’dan bu yönde bir emir almış. S.D. ve terör örgütünün siyasi uzantısı HDP türlü yalanlarla milletimizin arasına nifak sokmaya çalıştılar. Ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef aldılar. Bunların elinde binlerce insanımızın kanı var. Bu kan emiciler, emperyalistlerin kucağında solculuk oynuyorlar.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com