Altun, sansürden ‘şikayetçi’: Twitter’ın kısıtlaması kabul edilemez

Twitter'ın, 'nefret söylemi' kullanıldığı gerekçesiyle kısıtlama getirdiği paylaşımlara ilişkin konuşan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sansürden şikayet etti. Altun, "Halk temsilcilerinin böylesine fütursuzca bir sansüre maruz kalması asla kabul edilemez" dedi.

KRONOS 06 Şubat 2021 GÜNDEM

Altun: Halk temsilcilerinin böylesine fütursuzca bir sansüre maruz kalması asla kabul edilemez

Twitter, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun LGBTİ+’lar için ‘sapkın’ ifadesini kullandığı ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Boğaziçi protestolarına yönelik kimi paylaşımlarına, ‘nefret söylemi hakkındaki kuralları ihlal ettiği’ gerekçesiyle kısıtlama getirmişti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter’a ‘sansür yapılıyor’ eleştirisi yöneltti. .

ALTUN: SANSÜR ASLA KABUL EDİLEMEZ 

Altun, “Sosyal medya platformlarının her geçen gün siyaset kurumunun ve millet temsilcilerinin sesini kısarak toplumları kuşattığına şahit oluyoruz. Demokrasinin özü olan halk iradesinin ve halk temsilcilerinin böylesine fütursuzca bir sansüre maruz kalması asla kabul edilemez” dedi. Altun’un konuyla ilgili açıklaması şöyle:


 

‘BU KEYFİLİĞİN VE CÜRETİN SONU…’ 

“Toplumları ifsad etmek, millî ve manevi değerleri yok sayarak her türlü gayriahlaki hareketi meşru göstermek, marjinal grupların eylemlerini toplumların geneline isnat ederek dünyayı ‘sanal kaotiklik’ illüzyonuna mahkum etmek ne yazık ki bu platformların misyonu haline gelmiştir.

Küresel sömürü düzeninin bir başka faaliyet kolu olan bu platformlar ‘zihin ve değerler sömürüsünde’ üzerine düşeni çok iyi yapmaktadır. Bu keyfiliğin ve cüretin sonu tüm değerlerin bir bir silindiği ve zihinlerin yalanlarla tutsak edildiği bir dünyadır. Asla izin vermeyeceğiz.”

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com