Amerika’da ölüm çiftliği: 10 binden fazla ceset parçası bulundu

Indiana'daki yetkililer, seri katil olduğu iddia edilen kişinin ölümünden yıllar sonra mülkünde bulunan insan kalıntılarını tespit etmeye devam ediyor. İlk keşifler 1996'da yapılmıştı.

KRONOS 05 Haziran 2024 DÜNYA

1980’li ve 1990’lı yıllarda genç erkekleri evine çekip öldürmekle suçlanan Herb Baumeister’in Indiana’daki çiftliğinde yıllar sonra yeni insan kalıntıları (ceset parçaları) bulundu.

Çiftlikte bulunan 10 binden fazla insan kalıntısını kimliklendirmek için çalışmalar sürürüyor.

Hamilton County Adli Tabibi Jeff Jellison, bu hafta davadaki son kimliklendirmeyi duyurdu; bu keşifler, ilk olarak 1996’da 18 dönümlük Fox Hollow Çiftliği’nde insan kemiklerinin bulunmasıyla başlamıştı.

NE OLMUŞTU?
Başarılı bir iş insanı ve üç çocuk babası olan Herb Baumeister, 1988’de ailesiyle birlikte bu mülke taşındıktan sonra, genç erkekleri evine çekip öldürdüğü düşünülüyor.

1994 yılında, Baumeister’ın 15 yaşındaki oğlu evin arkasındaki ormanda bir insan kafatası buldu ve aynı dönemde polis, eşcinsel erkekleri hedef alan bir seri katili aramaya başladı.

Baumeister’in eşi Julie, bu bulgu üzerine kocasını sorguladı ve dedektiflere göre Baumeister, bunun babasının hekimlik pratiğinden kalan bir şey olabileceğini iddia etti.

Ancak, Julie 1996’da boşanma davası açtıktan sonra, polis mülkü aradı ve kafatası, dişler ve diğer kemik parçalarını buldu. Bu keşif, nihayetinde 10 binden fazla “yakılmış ve ezilmiş” kemik parçasının veya kurbanlara ait kalıntıların bulunmasına yol açtı.

OLAYIN ARDINDAN İNTİHAR ETTİ
Polis, Baumeister için bir tutuklama emri çıkardı, ancak o Ontario’ya kaçtı ve suçlanmadan önce intihar etti. Yetkililer, çiftlikte bulunan kalıntıların en az 25 kurbana ait olduğunu düşünüyor.

Son kimliklendirilen kurban, 1993’te kaybolan Jeffrey A. Jones oldu. Gelişmiş DNA teknolojisi, daha fazla kurbanın kimliklendirilmesi için yeni çabaları tetikledi.


Bu çaba, FBI, Indiana Eyalet Polisi Laboratuvarı, Indianapolis Üniversitesi Biyoloji ve Antropoloji Bölümü’nden Dr. Krista Latham ve Teksas merkezli Othram Lab’dan DNA uzmanlarının iş birliğiyle yürütülüyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com