‘Ankara Emniyeti hallaç pamuğu gibi atılacak, Ali Yerlikaya gidecek’

Gazeteci Miyase İlknur: "Aldığım yeni bir bilgiye göre önümüzdeki ayın başında yeni bir 'Emniyet müdürleri kararnamesi' yayımlanacak. Ankara polisini hallaç pamuğu gibi atacaklarmış. Bir rivayete göre Ali Yerlikaya'nın da gideceği söyleniyor."

KRONOS 23 Mayıs 2024 GÜNDEM

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakın mafya lideri Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında firari gizli tanık Serdar Sertçelik’in açıklamaları sonrası deprem yaşanan Ankara Emniyeti’ne ilişkin tartışmalar dinmiyor. Önce “darbe girişimi” ile suçlanan Ankara Emniyeti’ndeki üst düzey üç polis müdürü “görevini ihmal” iddialarıyla tutuklanmıştı.

Gazeteci Miyase İlknur, “Aldığım yeni bir bilgiye göre önümüzdeki ayın başında yeni bir ‘Emniyet müdürleri kararnamesi’ yayımlanacak. Ankara polisini hallaç pamuğu gibi atacaklarmış. Bir rivayete göre Ali Yerlikaya’nın da gideceği söyleniyor” dedi.

Halk TV’de yayımlanan Gündem Özel programına konuk olan gazeteci Miyase İlknur, Süleyman Soylu’yu işaret ederek, “Bir Bakan, Ayhan Bora Kaplan’dan devletin güvenlik güçleri çok aciz kalmış gibi bir suç örgütü liderinden yardım alıp TRT’ye gidebiliyorsa bu hukuk önceden oluşmuştur. Ayhan Bora Kaplan bu suçlara Soylu görevden alınınca birden bulaşmış değil. Bir sürü mal varlığı var bunun öncesi var. Bizim gördüğümüz eski tip kabadayılarla bunlar çok farklı. Bütün suç örgütü liderlerinin neden bütün devlet liderleri ile fotoğrafı var? Ben gazeteci olarak AKP’li bakanlardan randevu alamıyorum da bu adamlar nasıl alıyorlar? Biz devleti bilen insanlarız. Bunların her şeyi bağlantılı ama düğünlerinde aynı mekanlarda karşılaşınca ‘tesadüf’ diyorlar. Kırmızı bültenle arananlar bile Türkiye’de yakalanıyor” ifadelerini kullandı.


 

‘KARARNAME ÇIKACAK’

İlknur, şöyle devam etti:

“Kaplan soruşturması sonunda siyasi ayağına ulaşacak gibi görünüyor . Yoksa birileri çok fena yanacak. Aldığım yeni bir bilgiye göre önümüzdeki ayın başında yeni bir ‘Emniyet müdürleri kararnamesi’ yayımlanacak. Ankara polisini hallaç pamuğu gibi atacaklarmış. Bir rivayete göre Ali Yerlikaya’nın da gideceği söyleniyor.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com