Ankara Emniyeti’nde açığa alınan 9 polisin ismi belli oldu

Mafya lideri Ayhan Bora Kaplan soruşturması kapsamında Ankara Emniyeti'nde aralarında Asayiş Şube Müdürü'nün de bulunduğu 9 isim açığa alınmıştı. O polislerin isimleri ortaya çıktı.

KRONOS 11 Ekim 2023 GÜNDEM

Organize suç örgütü kurduğu iddiasıyla tutuklanan Ayhan Bora Kaplan soruşturması, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde depreme neden oldu. Başlatılan idari soruşturma kapsamında açığa alınan dokuz emniyet mensubunun kimler olduğu açığa çıktı.

T24’teki habere göre; aralarında eski Ankara Asayiş Şube Müdürü Oben Ö., eski Pasaport Şube Müdürü olan Ankara Kazan Asayiş Şube Müdürü Ercan K., eski Suç Örgütleri Ekipler Emiri Başkomiser Ercan K., eski organize ekipler komiseri Onur A., eski Organize Şube Ekipler Amirliği’nde görevli polis memuru Önder P.’nin de olduğu isimler açığa alındı.

Açığa alınan Onur A.’nın, organize suç örgütü kurduğu gerekçesiyle bir dönem yargılanan, kamuoyunda Kürt Ahmet olarak bilinen Ahmet Turgut’un yeğeni Şahin Turgut’u bir restoranda darp ettiği iddiasıyla yargılandığı öğrenildi. Onur A.’nın bir dönem eski Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz’ın özel kaleminde çalıştığı da belirtildi.

Diğer açığa alınan dört kişinin ise Asayiş Şube Oto Hırsızlık Büro Amirliği’nde görevli oldukları ifade edildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com