Ankara saldırısında isim karmaşası: PKK ‘iki kadın’ dedi, bakanlık erkek ismi duyurdu

Ankara'daki bombalı saldırıda faillerin kimliği tartışma yarattı. Saldırıyı üstlenen PKK, iki kadın ismi açıklarken, İçişleri Bakanlığı erkek isim duyurdu.

KRONOS 02 Ekim 2023 GÜNDEM

Ankara’da dün sabah saatlerinde İçişleri Bakanlığı’nın yakınında bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yönelik canlı bomba saldırısının faillerine ilişkin kimlik karmaşası yaşanıyor.

Bombalı saldırıyı dün PKK’ya bağlı Halk Savunma Güçleri üstlenmişti. Açıklamada, saldırıyı Rojhat Zilan ve Erdal Şahin adlı kadın üyelerin gerçekleştirildiği ifade edilmişti.

Ancak İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama canlı bombalardan birinin PKK üyesi Kanivar Erdal kod adlı Hasan Oğuz olduğu belirtildi.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekmen, isim karmaşasına dikkat çekti ve “Seçim öncesi sözde Erdoğan karşıtı beyanatlar ile dünkü eylemin hızlıca üstlenilmesi arasında bir fark yok. Tam olarak 2. Ceylanpınar vakası. Terör örgütünün dün paylaştığı terörist bilgileri bile yanlış. Ceylanpınar gibi yıllar sonra aydınlanır herhalde. Terör terördür” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com