Ankara Tabip Odası: Yoğun bakım doldu, hastalar acilde bekletiliyor

Ankara Tabipler Odası, yoğun bakım servislerinde yer olmadığı için çok sayıda hastanın acil servislerde bekletildiği ya da normal servislere alındığını açıkladı. Açıklamada, şu anda yoğun bakıma alınmak için 30 koronavirüs, 15 koronavirüs dışı hastanın beklediği belirtildi.

KRONOS 25 Nisan 2021 GÜNDEM

Ankara Tabip Odası, Ankara’da yoğun bakım ihtiyacı olan hastaların acil servislerde günlerce bekletildiğini ya da yataklı tedavi kurumlarındaki servislerde takip edildiğini açıkladı.

Tabip Odası’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada,  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ın yoğun bakımda yer olduğu yönündeki açıklamasının gerçek olmadığı belirtilerek, “Bakan inkar etse de kendisine bağlı üst düzey yetkili bunun aksini söylüyor. İkisinden biri gerçeği ifade etmiyor ya da gerçeği toplumdan gizliyor, doğru söylemiyor. Üst düzey bürokrat özel sağlık kuruluşlarından rica minnetle yoğun bakım yatağı talebinde bulunuyor” denildi

Tabip Odası tarafından yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı: “Sağlık emekçilerinden aldığımız bilgiye göre Ankara’da yoğun bakım ihtiyacı olan hastalar acil servislerde günlerce bekletiliyor ya da yataklı tedavi kurumlarındaki servislerde takip edilmek durumunda bırakılıyor. Bu durum Sağlık Bakanlığı bürokratının söylemlerini doğruluyor.

ÖZEL SAĞLIK KURULUŞLARINA HASTALARA YER BULUN ÇAĞRISI

Üst düzey bakanlık bürokratın özel sağlık kuruluşlarından yoğun bakım yatağı talebi karşısındaki acizliğini gösteren ifadeler: Şu an itibari ile kriz koordinasyon merkezinde 30 covid yoğun bakım hastası, 15 covid dışı yoğun bakım hastası beklemektedir.

Sizden ricam, bugün hızlıca aksiyon alarak bu hastalarımıza yer bulup yerleştirmenizdir. Lütfen yoğun bakımlarınızı gözden geçirerek kriz koordinasyon merkezimizle iletişime geçip alabileceğiniz hastaları alınız.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com