Mansur Yavaş’tan Suudi Arabistan’a ‘misilleme’: Atatürk afişi astırdı

Suudi Arabistan'IN Süper Kupa maçının oynanamasının ardından Ankara ve İstanbul'da bu ülkeye yönelik "afiş misillemesi" geldi.

KRONOS 30 Aralık 2023 GÜNDEM

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanması planlanan Fenerbahçe-Galatasaray Süper Kupa filanın çıkan “Atatürk krizi” nedeniyle iptal edilmesinin ardından Türkiye’de İstanbul ve Ankara’da belediyelerden “afiş misilemesi” geldi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nun da bulunduğu Akasyalı Sokağı’nın adının değiştirilerek Fahreddin Paşa Sokağı yapılacağını açıkladı.

Akpolat, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Değerli komşularım, Birinci Dünya Savaşı’nda zor koşullarda Medine’yi kutsal topraklarımızı 2 yıl 7 ay başarıyla savunan vatansever Çöl Kaplanı Fahreddin Paşa’nın adını Belediye Meclisimize sunacağımız önerge ile Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nun bulunduğu Akasyalı Sokağa vereceğiz. Sokağımızda aynı zamanda Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Fahreddin Paşa’nın özel bir görsel alanı olacak.”

BÜYÜKELÇİLİĞİN BULUNDUĞU SOKAĞA ATATÜRK POSTERLERİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise Suudi Arabistan Büyükelçiliği’nin sokağına Türk bayrakları ve Mustafa Kemal Atatürk’ün posterlerini astıklarını duyurdu.

“Suudi Arabistan Büyükelçiliğinin bulunduğu sokağı Bayrağımız ve Atatürk posterleriyle donatıyoruz. Ne mutlu Türküm diyene” ifadelerini kullanan Yavaş, sosyal medya hesabından, bayrak asma çalışmalarının videosunu paylaştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com