Ankara’da ‘Boğaziçi’ eylemine plastik mermili, gazlı saldırı: Gözaltılar var

Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Melih Bulu’ya yönelik Ankara’da yapılan protestolara plastik mermi ve biber gazıyla saldıran polis, çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Çankaya Belediyesi önünde bir araya gelmek isteyen gruba polis, 'pandemiyi' gerekçe göstererek izin vermedi.

KRONOS 05 Şubat 2021 GÜNDEM

Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri, Boğaziçi Üniversitesi’ne AKP’li Melih Bulu’nun rektör atanmasıyla başlayan protestolara destek kapsamında Çankaya Belediyesi önünde basın açıklaması yapmak istedi. Belediye önünde bir araya gelen gruba polis, ‘pandemi’ gerekçesiyle izin vermedi, plastik mermi ve biber gazıyla saldırdı. Konur sokakta iki kişinin gözaltına alındığı öğrenildi, polisin kitleye saldırısı sürüyor.


 

PROTESTOLARA YASAK GEREKÇESİ OLARAK ‘PANDEMİ’ DENDİ 

Seda Taşkın’ın Artı Gerçek‘te yayınlanan haberine göre, belediye önüne “Başımız dik kazanıyoruz” dövizleriyle geçmek isteyen gruba polis, ‘pandemi’ gerekçesini öne sürerek izin vermedi. Belediye önüne gitmekte kararlı olan gruba, polis Yüksel Caddesi’nde plastik mermi ve biber gazıyla saldırdı. polis saldırısıyla çok sayıda kişi darp edilerek gözaltına alındı.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com