Ankara’da Ermeni mezarlığı tahrip edildi

Ankara’nın Sincan ilçesinde yer alan Surp Pırgiç ve Karasun Manug Kilise Vakıflarına ait Ermeni mezarlığındaki mezarlar tahrip edildi. Yeneroğlu, "Mezarlıkları ve kültürel mirası korumak medeniyetin gereğidir” diyerek duruma tepki gösterdi.

KRONOS 12 Ağustos 2020 GÜNDEM

Ankara Sincan’da bulunan Ermeni mezarlığının tahrip edildiği ortaya çıktı. Konunun sosyal medya üzerinden gündeme gelmesinin ardından DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, konuyu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile görüştü.

‘MEZARLIKLARI KORUMAK MEDENİYET GEREĞİDİR’  

Yeneroğlu, mezarlıkların tahrip edilmesi ve içerisindeki kemiklerin etrafa saçılmasının utanç verici bir durum olduğunu belirterek, “Mezardan çıkartılan kemikler tekrar defnedilmeli ve bölge koruma altına alınmalı. Mezarlıkları ve kültürel mirası korumak medeniyetin gereğidir” dedi.

YENEROĞLU: MANSUR YAVAŞ BİZZAT İLGİLENİYOR 

Yeneroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş ile konuyu görüştüğünü belirterek, “Kendileri bizzat ilgileniyorlar. Teşekkür ederim. Bu topraklarda yaşamış olan her yurttaşımızın hatırasına sahip çıkmak tarihe ve bizden sonraki nesillere karşı en önemli sorumluluklarımız arasındadır” değerlendirmesinde bulundu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com