Ankara’da Meclis’e yürümek isteyen öğretmenlere sert müdahale

Ankara'da eğitimde yaşanan sorunları protesto eden öğretmenler Meclis'e yürümek istediklerinde polis sert müdahale etti.

KRONOS 26 Mayıs 2024 GÜNDEM

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası üyeleri, eğitimde yaşanan sorunlar ve kamu ile özel sektör arasındaki ücret eşitsizliğine karşı Ankara’da bir araya geldi.

Eğitimde şiddete, düşük maaşla geçinmeye maruz bırakılan ve ataması yapılmayan öğretmenler Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı’na yürüdü.

Öğretmenler, yürüyüşün ardından Bakanlık önünde açıklama yaptı. Açıklamanın ardından Meclis’e yürümek isteyen öğretmenlere polis müdahale etti.

BirGün’de yer alan habere göre polis eylem yapan öğretmenlere müdahalede bulunurken, öğretmenler Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e tepki gösterdi.

“VİCDAN ONLAR İÇİN ÖĞRETMENİN PATRONA EZİLMESİ”

Öğretmenler şu açıklamaları yaptı:

“Öğretmene verilen değer kamuda ya da özelde fark etmeksizin öğretmenler asgari ücretle çalıştırılamaz diyemediği müddetçe biz bu mücadeleyi vereceğiz. Ne gözaltından ne tutuklamadan ne patronlardan korkuyoruz ne geri adım atıyoruz. Bu ülkede eğer öğretmene değer gösteriyoruz diyorlarsa özel eğitim kurumlarında öğretmenler asgari ücretlerle çalıştırılamaz diyecekler. Bunu güvence altına alacaklar. Bunu yapmayanlar açık bir şekilde patronların yanında yer alıyor demektir. Patronlar tarafından yönetiliyor demektir. Çünkü bizim Yusuf Tekin kendisi de nisan ayında bu taban maaş uygulaması 3 formül şeklinde geçecek dedi. Bunu siz istiyorsunuz diye değil biz zaten yapacağız dediler. Biz vicdanlı insanlarız dediler. Adaleti savunuruz dediler, adalet işte burada. Vicdan onlar içinde bir öğretmenin patronların karşısında ezilmesi demektir. Bakın biz TBMM’ye sesleniyoruz, AKP’ye, Saadet Partisi’ne, MHP’ye, YRP’ye, DEM Parti’ye, CHP’ye sesleniyoruz, tüm partilere sesleniyoruz. Her şey sizin Öğretmenlik Meslek Kanunu komisyona geldiğinde alacağınız bir doğru tavra bakıyor.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com