Ankara’da siyaset hareketlendi: Babacan Akşener’i, Kılıçdaroğlu Karamollaoğlu’nu ziyaret edecek

Ankara'da muhalefet partileri arasında görüşme trafiği arttı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu'nu; DEVA Partisi lideri Ali Babacan ise İYİ Parti lideri Meral Akşener'i ziyaret edecek.  

KRONOS 03 Şubat 2021 GÜNDEM

Muhalefet partileri arasında görüşme trafiği arttı.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu’nu, DEVA Partisi lideri Ali Babacan ise İYİ Parti lideri Meral Akşener’i ziyaret edecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, perşembe günü saat 11.00’de, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu, Saadet Partisi Genel Merkezi’nde ziyaret edecek. DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan da saat 10.30’da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i İYİ Parti Genel Merkez’inde ziyaret edecek.

Görüşmelerde, ittifak arayışının yanı sıra seçim sonrasında parlamanter sisteme geçişin yöntemleri ele alınacak.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da güçlendirilmiş parlamenter sistem konusunda “mutabakat zemini” oluşturma kararı almışlardı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu,  parlamenter sistem konusunda ortak çalışmayı yürütmekle görevlendirilmişti.


 

Geçtiğimiz günlerde ise HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve beraberindeki heyet, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu ziyaret etmişti. HDP Eş Başkanı Mithat Sancar başkanlığındaki bir heyet de 5 Şubat’ta CHP’yi, 9 Şubat’ta ise Gelecek Partisi’ni ziyaret edecek. Pervin Buldan başkanlığındaki bir heyet de 11 Şubat’ta DEVA Partisi’ni ziyaret edecek

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com