Ankara’da TÜBİTAK tesisinde patlama: 1 ölü

TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) tesisinde atık kimyasallardan kaynaklandığı değerlendirilen bir patlama meydana geldi. Patlamada 1 kişi hayatını kaybetti. Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada, ölen yurttaş için "eks olmak" ifadesinin kullanılması sosyal medyada tartışma yarattı.

KRONOS 25 Eylül 2023 GÜNDEM

Ankara’nın Mamak ilçesine bağlı Gökçeyurt mahallesinde bulunan TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) tesisinde, saat 16.40’ta patlama meydana geldi. Atık kimyasallardan kaynaklandığı değerlendirilen patlama sonucunda 1 kişi hayatını kaybetti.

“ADLİ VE İDARİ İNCELEME BAŞLATILDI”
Konuyla ilgili Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Mamak/Gökçeyurt mahallesinde bulunan TÜBİTAK SAGE tesisinde saat 16.40’da atık kimyasallardan kaynaklandığı değerlendirilen patlama sonucunda bir vatandaşımız olay yerinde eks olmuştur. Gerekli adli ve idari inceleme derhal başlatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur” denildi.


“EKS OLMAK”
Valiliğin açıklamasında, ölen bir yurttaş için tıp argosu “eks olmak” ifadesini kullanması sosyal medyada tartışma yarattı. Bazı sosyal medya kullanıcıları bu ifadenin kullanılmasını saygısızlık olarak nitelendirerek tepkilerini dile getirdi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com