Kitaplıklarda suç delili aradılar: Bank Asya, ankesörlü telefon… 38 gözaltı daha

İçişleri Bakanı Yerlikaya, 12 ilde Gülen cemaatine yönelik soruşturmalarda 38 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Yerlikaya'nın paylaştığı videoda polisin suç delili aradığı evlerde kitaplıkları ve kitap içlerini karıştırdığı görülüyor.

KRONOS 10 Ocak 2024 GÜNDEM

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyon duyuran paylaşımlarına bir yenisini daha ekledi ve 12 ilde Gülen cemaatine yönelik düzenlenen operasyonlarda 38 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Edinilen bilgilere göre Konya merkezli soruşturmada İstanbul, Ankara, Kütahya ve Kahramanmaraş’ta 7; Hatay merkezli soruşturma kapsamında Çanakkale, İstanbul, İzmir, Ankara ve Konya’da 17; ankesörlü telefonla soruşturmasında Ordu, İstanbul ve Tekirdağ’da 6; sosyal medya paylaşımları nedeniyle İzmir ve Konya’da 6; başka bir soruşturmada da İstanbul ve Denizli’de 2 kişi gözaltına alındı.

 

Yerlikaya’nın paylaştığı operasyona ilişkin videoda, polisin girilen evlerde kitaplıkların karıştırdığı ve kitap içlerini kontrol ettiği görülüyor. Operasyonlarda evlerde bulunan para ve ziynet eşyalarına da el konulduğu belirtildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com