Anket: Defne ve Samandağ’da sürpriz partiler atak yaptı

Optimar'ın anketine göre Hatay'ın Defne ilçesinde TKP yarışı kazanmaya çok yakın. Samandağ'da ise TİP birinci parti.

KRONOS 25 Mart 2024 GÜNDEM

Deprem felaketinin en ağır etkilediği kentlerden Hatay’ın Defne İlçesinde enkaz kaldırma çalışmaları sürerken, kentte kalanların bir bölümü ise oluşturulan çadırkentlerde yaşamlarını sürdürüyor.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, iktidara yakın Optimar Araştırma’nın anket sonuçlarını paylaştı. Buna göre Hatay’ın iki ilçesinde sürpriz partiler yarışı göğüslüyor. Ankete göre Türkiye Komünist Partisi (TKP), Defne’yi kazanmaya çok yakın.

Hatay’ın iki merkez ilçesinden biri olan Defne’de CHP’li Halil İbrahim Özgün yüzde 33.8 ile birinci sırada yer alırken; TKP’li Hizam Hasırcı ise yüzde 29.1 ile ikinci görünüyor. AKP’li Gökhan Köse yüzde 15.9 ile üçüncü, TİP’li Mehmet Güzelyurt da yüzde 11.4 ile dördüncü sırada.

Saymaz bu sonuçları, “31 Mart’ta Defne’ye komünizm gelebilir” başlığıyla duyurdu.

Samandağ’da ise Türkiye İşçi Partisi (TİP) yarışı önde götürüyor. TİP adayı Emrah Karaçay yüzde 51.7 ile birinci, CHP’li Bedir Abacı yüzde 41.3 ile ikinci, AKP’li Seyit Ali Aslan ise yüzde 5 ile üçüncü sırada yer alıyor.

GÖKHAN ZAN TARTIŞMASI

Hatay son günlerde TİP’in adaylıktan çektiği Gökhan Zan’la gündemdeydi. TİP, Gökhan Zan’ın kabul edemeyecekleri ilişkilere girdiğini iddia eden bir açıklamayla adayını çekti. İddialara göre Gökhan Zan, adaylıktan çekilmemesi için AKP’den 3 milyon dolar ve TRT’de spor yorumculuğu teklifi aldı. İddialara ilişkin ses kayıtları da yayınlandı.

Gökhan Zan ses kayıtlarının “kumpas ve deepfake” olduğunu iddia ederek suç duyurusunda bulundu. Soruşturma kapsamında şimdiye kadar 1 kişi tutuklandı.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com