Anket: Komünist başkan Maçoğlu’nun Kadıköy’deki oy oranı kaç?

Kadıköy anket sonucunu açıklayan Artıbir Kamuoyu Araştırma Şirketi Genel Müdürü Hüseyin Çalışkaner, "Enteresan olan Fatih Maçoğlu da fena oy almadı bizim yaptığımız araştırmada. Yüzde 20 civarında oy aldı" dedi.

KRONOS 23 Ocak 2024 GÜNDEM

Mehmet Fatih Maçoğlu, önce Ovacık ardından Tunceli Belediye Başkanlığı yaptı

Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) Kadıköy adayı olarak Fatih Mehmet Maçoğlu’nu seçmesi tartışmalara neden oldu. Peki, Maçoğlu’nun Kadıköy’deki oy oranı kaç?

Artıbir Kamuoyu Araştırma Şirketi Genel Müdürü Hüseyin Çalışkaner, Kadıköy’e yönelik yapılan anketin sonuçlarını açıkladı.

TELE1’e konuşan Çalışkaner, “Kadıköy’de en önde çıkan isimlerden bir tanesi Gürsel Tekin oldu. Bilinirliği Şerdil Odabaşı’ndan daha yüksek. Şerdil Odabaşı’nın bilinirliği yüzde 80’lerde. ‘Yolda gördüğünüzde tanır mısınız?’ dediğimizde yüzde 78 çıkıyor. Gürsel Tekin yüzde 90’a yaklaştı” ifadelerini kullandı.

‘MAÇOĞLU’NUN HALKTA BİR KARŞILIĞI VAR’

“Enteresan olan Maçoğlu da fena oy almadı bizim yaptığımız araştırmada” diyen Çalışkaner, şöyle devam etti:

“Yüzde 20 civarında oy aldı. Bu pazar seçim olsa kime oy verirsiniz? dediğimizde Gürsel Tekin yüzde 64 gibi bir oranda, Maçoğlu yüzde 20. Maçoğlu isminin halkta bir karşılığı var. AKP ise yüzde 10-12’lerde kalıyor.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com