AB’nin desteğiyle çalışan annelere her ay 325 euro destek

Bebek bezinden mamaya varıncaya dek masraflarla boğuşan ebeveynler için Avrupa Birliği imdada yetişti. Annelere her ay 12 bin TL'ye yakın destek verilecek.

KRONOS 16 Nisan 2024 EKONOMİ

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından çalışan annelere bir yıl boyunca her ay 325 euro (11 bin 375 TL) destek verilecek.

Destekten Ankara, İstanbul ve İzmir’de 0-36 aylık çocuk sahibi 3 bin 500 sigortalı anne ve 3 bin 500’ü bakıcı olmak üzere toplam 7 bin kadın faydalanacak.

AB’nin finansman desteği sağladığı projeyle 0-36 ay arasında çocuğu olan ve çocuk bakım sorumlulukları sebebiyle istihdamdan uzaklaşma riski bulunan annelerin, desteklenerek kayıtlı istihdamda kalmaları veya istihdama katılmaları hedeflendi.

ANNELERE 325 EURO DESTEK ŞARTLARI NELER?

Eğitimli ve sigortalı çocuk bakıcılığının teşvikinin de hedeflendiği projenin sonuçlarına bağlı olarak diğer şehirlerde de uygulanabileceği belirtiliyor.


 

Projeden faydalanma şartları ve başvuru linki, SGK tarafından ilan edilecek. Hâlihazırda üç büyükşehirde SGK müdürlüklerinden bilgi alınabilecek.

Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi’nin bütün masrafı AB tarafından karşılanıyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com