Anonymous’dan iddia: Albayrak’ı 14 milyar euroluk para transferi istifa ettirdi

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Erdoğan’dan habersiz bir biçimde, 118 milyar liraya denk gelen 14 milyar avroluk bir işlem yaptığı için istifa ettiğini öne sürdü.

KRONOS 06 Şubat 2021 GÜNDEM

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifasıyla ilgili yeni bir iddia ortaya attı.

Ünlük hacker grubu Twitter üzerinden paylaştığı belgede,  Ziraat Bankası’nın İstanbul Gaziosmanpaşa Şubesi’nden Alman Deutsche Bank’ın Frankfurt şubesine gönderilen paranın dekontları olduğunu iddia ettiği belgeleri yayınladı. Anonymous, “Reis, Berat’ı sırf senden habersiz 14 Milyar Avrocukluk bu işlemi yaptırdığı için mi azlettin? Yakıştıramadık sana ” ifadesini kullandı.

https://twitter.com/YourAnonNews/status/1358127397451759616

Ünlü hacker grubu hafta başında da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya torpil amaçlı gönderilen CV’leri ve cep telefon numarasını yayınlamıştı. Anonymous, öğrencilere ‘terörist’ ve ‘sapkın’ dediği için Soylu’ya misilleme yapmıştı.


 

Ünlü hacker grubu daha öncede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın banka işlemleri hakkında mesajlar yayınlamıştı. Anonymous, sosyal medya hesabından, “Reis, bize HSBC, Vakıfbank, Deutschebank ve Credit Suisse’yi anlat. Berat, Bilal ve Yiğit’le iç ettiğiniz yüz milyarlarca doları anlat. Anlat ki senin gibi bir ustadan feyz alalım!’” ifadelerini kullanmıştı.

En son ise Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanan Melih Bulu’nun koronavirüs aşasını getiren firma yetkilisi ile yakın ilişki içinde olduğu iddiasına yer vermişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com