Hatay’da hüzünlü Noel: Depremde yıkılan kilisenin önündeki ağaç da süslendi…

Depremde yıkılan Antakya Rum Ortodoks Kilisesi’nin önündeki çam ağacı Noel için süslendi. Ağacın süslenmesini görenler "En hüzünlü Noel" ifadesini kullandı. Ağacın süslendiği video yüz binlerce kişi tarafından izlendi.

KRONOS 25 Aralık 2023 FOTOĞRAF

Hatay’ın Antakya ve İskenderun ilçelerindeki kiliselerde Noel ayini düzenlendi. Katoliklere göre 24 Aralık, İsa Peygamber’in doğum günü olarak kabul ediliyor ve Noel ayini düzenleniyor.

Antakya’daki Noel ayini, 6 Şubat Maraş depremlerinde yıkılan Antakya Ortodoks Kilisesi’nin enkazı arasında, İskenderun’da ise Aziz Corc Kilisesi’nde gerçekleştirildi.

Noel için yıkılan kilisinin önündeki çam ağacı da süslendi. Ağacın süslenme görüntüleri sosyal medyada yüz binlerce kişi tarafından izlenirken, depremde yaşamını yitiren binlerce kişi hatırlatılarak “En Hüzünlü Noel” yakıştırması yapıldı.

Antakya Rum Ortodoks Patriği Yuhanna Yazıcı, Antakya Ortodoks Kilisesi ruhani liderlerinden Jan Delüller ve Dimitri Doğum ile Antakya Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil tarafındar yönetilen ayinin sonunda depremlerde ölenler anıldı. İskenderun Aziz Corc Kilisesi’ndeki ayini ise Peder Dimitri Ytldirım ve Peder Yusuf Nicholas Papasoğlu yönetti. Ayinde dualar edilip, mum yakıldı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com