Antep’teki kazada yaralananlar olay anını anlattı

Antep'te meydana gelen ve 16 kişinin hayatını kaybettiği, 21 kişinin yaralandığı zincirleme kazada yaralananlar olay anını anlattı: "Kaza yapan araçtan akan sıvı nedeniyle otobüs kaydı. Kayan otobüs kazanın yapıldığı alandakilere çarptı."

KRONOS 20 Ağustos 2022 GÜNDEM

Antep’te kaza yapan araca müdahale eden ekiplere yolcu otobüsü çarpmış, 4’ü sağlık çalışanı, 3’ü itfaiyeci, 2’si gazeteci olmak üzere 16 kişi hayatını kaybetmişti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İletişim Daire Başkanlığı’nda kameraman olarak çalışan ve Nizip Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Bekir Özdemir, Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu’nun Nizip bölümünde giderken yol kenarında kadınların el kol hareketi yaptığını, kaza olduğunu gördüklerini ve yaralılara yardım etmek için durduklarını belirtti.

‘OTOBÜS GELİYOR KAÇIN DİYE BAĞIRDIM, SONRASINI HATIRLAMIYORUM’

Bir aracın dereye uçtuğunu, bir kişinin hayatını kaybettiğini gördüklerini, bir kişiye de yardım ettiklerini ifade eden Özdemir, “112’yi polisi aradık. Yaralıyı ambulansa yerleştiriyorduk. Ben yer yok diye ambulansın önünden dolanıyordum. Döndüğüm an kafamı kaldırdım yolcu otobüsünün yalpalayarak geldiğini, devrildiğini gördüm. ‘Otobüs geliyor kaçın’ diye bağırdım, sonrasını hatırlamıyorum. Büyük ihtimalle çarpmayla ambulans bana vurdu” diye konuştu.

‘YOL ÜSTÜNDE KAZA OLMUŞTU’

Kaza sırasında yolcu otobüsünde bulunan Muhsin Çelik (34) İstanbul’dan Diyarbakır’a yolculuk yaptığını, yol üzerinde kaza olduğunu ve sağlık ekiplerinin kazaya müdahale ettiğini gördüğünü söyledi.

‘AKAN SIVI NEDENİYLE OTOBÜS KAYDI’

AA’nın haberine göre, Çelik “Kaza yapan araçtan akan sıvı nedeniyle otobüs kaydı. Kayan otobüs kazanın yapıldığı alandakilere çarptı. Benim bilincim kapalı değildi ve ben kendim kaza yapan otobüsten çıktım. Yol kenarına gittim. Ekipler, otobüsteki yolcuları çıkartıyordu. Sonra bizi Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi’ne getirdiler, durumum şu an iyi” diye konuştu.

Otobüs yolcularından Serhat Tanrıkurt ise İstanbul’dan Diyarbakır’a gittiğini, otobüsün sarsılmaya ve sürüklenmeye başladığını, daha sonrasını ise hatırlamadığını belirtti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com